در گزارش حیوان خانگی بگیر عنوان شد

جزئیات اقدامات نظارتی برای پیشگیری از فروش خارج از شبكه ماسك

جزئیات اقدامات نظارتی برای پیشگیری از فروش خارج از شبكه ماسك

دبیر كارگروه مقابله با كرونا وزارت صمت از تولید ۱۱ میلیون و ظرفیت تولید ۲۲ میلیون ماسك در روز اطلاع داد و اظهار داشت: تأمین مواد اولیه تولیدكنندگان منوط به تحویل و توزیع ماسك در شبكه تعریف شده، شد.جمشید گلپور، دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه به هیچ وجه کمبودی در تولید ماسک در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد تا به هر میزان ماسک که در هر نقطه کشور که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نماید، توزیع انجام دهد؛ پس علاوه بر اینکه تولید ماسک در کشور به اندازه کافی در حال انجام می باشد، بعضی از واحدهای تولیدی حتی درخواست صادرات ماسک دارند که البته تا این لحظه مورد موافقت قرار نگرفته است.
وی اضافه کرد: بر مبنای تمهیدات در نظر گرفته شده از جانب وزارت صمت، تولید و توزیع مواد اولیه ماسک از ابتدا تا مرحله تحویل پارچه به واحدهای تولیدی ماسک، به صورت الکترونیکی بوده و در سامانه جامع تجارت ثبت می گردد.
تولیدکنندگان مکلف به اعلام موجودی تولیدات خود شدند
به گفته گلپور، علاوه بر این، تمامی واحدهای تولیدکننده ماسک مکلف هستند تا موجودی ماسک تولیدی خویش را در سامانه جامع انبارها اعلام نموده و به موازات آن، با هر گونه احتکار، اختفا و عرضه خارج از شبکه هم برخورد می شود.
وی تصریح کرد: به موازات این اقدامات، تنوع بخشی به پارچه مورد نیاز واحدهای تولیدی هم با نظارت سازمان غذا و دارو در دستور کار قرار دارد و در عین حال، وزارت صمت پیش تر اعلام نموده که تولید ماسک احتیاج به دریافت هیچ گونه مجوزی از این وزارتخانه ندارد و تنها پارچه مورد استفاده آن، باید تائیدیه وزارت بهداشت را داشته باشد.
ظرفیت تولید روزانه ده میلیون عدد ماسک در کشور وجود دارد / ‏‬ ظرفیت به دو برابر قابل افزایش است
دبیر کارگروه مقابله با کرونای وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بنا بر آمار دریافتی از واحدهای تولیدی، هم اکنون روزانه شش تا هفت میلیون عدد ماسک سه لایه و ۵۰۰ هزار ماسک N۹۵ به صورت صنعتی و ۳.۵ تا ۴ میلیون ماسک به صورت کارگاهی در سرتاسر کشور تولید می شود و هیچ گونه نگرانی از بابت تأمین ماسک مورد نیاز کادر درمانی و مردم در روزهای پیش رو وجود ندارد؛ ضمن اینکه ظرفیت تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کارگاه های صنفی و نیروهای جهادی هم به این ظرفیت اضافه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان آمادگی دارند ظرفیت تولید ماسک را به دو برابر میزان فعلی بالا برند.
تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان منوط به تحویل و توزیع ماسک در شبکه تعریف شده خواهد بود
وی تصریح کرد: همینطور بر مبنای تمهیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت، شبکه توزیع ماسک کاملاً تحت نظارت بازرسان قرار داشته و تحویل مواد اولیه به تولیدکنندگان ماسک بگونه ای تنظیم شده تا واحدهای تولیدی به ازای عرضه مستندات آمار تولید و توزیع محصولات خود، بتوانند از مواد اولیه شرکت های تأمین کننده مواد اولیه برخوردار شوند.
به گفته گلپور، بر این اساس، تحویل مواد اولیه به واحدهای تولیدکننده ماسک، منوط به تحویل تولیدات در شبکه تعیین شده از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که شامل داروخانه ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای و هم ایستگاههای مترو است.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که وزارت صمت روز گذشته در اطلاعیه خود اعلام نمود الان ۱۸ میلیون قطعه ماسک طبی در انبارها موجود است و وزارت صمت آمادگی دارد این ماسک ها را با نظر وزارت بهداشت توزیع کند.


1399/04/28
13:09:08
5.0 / 5
1730
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است