مقصودی:

قوه قضاییه به مبحث كوه دماوند رسیدگی كند

قوه قضاییه به مبحث كوه دماوند رسیدگی كند

به گزارش حیوان خانگی بگیر نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده یك قانون ملی شدن جنگل ها اظهار داشت: ادعای موقوفی بودن بخشی از كوه دماوند برپایه این ماده و این قانون كاملا بی اساس است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، فاطمه مقصودی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با استناد به اصل 45 قانون اساسی اظهار داشت: این اصل دریاها، معادن، کوه ها، جنگل ها، مراتع و همه آن چه که بعنوان منابع ملی و اراضی طبیعی بشمار می رود را مشخص کرده است. امروز شاهد این هستیم که در شمال کشورمان عده ای ادعا می کنند که اماکن و مراتع شمالی موقوفی است. باید بگویم که طبق اصل 45 هیچگاه این اتفاق نخواهد افتاد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد کوه خواری، جنگل خواری، دریا خواری و زمین خواری اظهار داشت: حراست و نگهداری از مراتع واجب است تقاضا دارم به این مساله رسیدگی کنید ادعای موقوفی بودن مراتع دماوند برپایه ماده یک قانون ملی شدن جنگل ها بی اساس است.
وی با استناد به قانون ملی شدن جنگل ها اظهار داشت: این قانون در سال 1342 تصویب شده است برپایه آن تمامی اراضی جنگلی و مراتع اموال عمومی بشمار می رود و متعلق به دولت هستند مگر از این که پیش از تاریخ 42 به تملک کسی درآمده باشند.
این عضو مجمع نمایندگان استان لرستان اظهار نمود: از سوی دیگر در حوزه انتخابیه خودم کشاورزانی را داریم که برای زمین شان بنچاق و سند و یا قباله دارند اما منابع طبیعی مالکیتی برای آنها قائل نیست. وقتی به منابع طبیعی انتقاد می نماییم می گویند مجبور هستیم چون دولت گفته است پس هر چقدر کشاورز شکایت کند ما روی آن اعتراض می نماییم.
مقصودی در انتها اظهار داشت: بی گمان قوه قضاییه و حجت الاسلام رئیسی به ماجرای کوه دوماند رسیدگی کرده تا دیگر شاهد این رفتارهای ظالمانه نباشیم.
منبع:

1399/05/12
14:51:13
5.0 / 5
1685
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است