لزوم بهره گیری از روش های صنعتی دفن پسماند

لزوم بهره گیری از روش های صنعتی دفن پسماند

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش یك متری ارتفاع آب دریاچه ارومیه بر اثر پروژه احیای این دریاچه اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا عیسی کلانتری در یک برنامه تلویزیونی ضمن بیان این که اگر دریاچه ارومیه خشک می شد، نتایج این ضایعه از احیای آن بیشتر هزینه داشت، اظهار داشت: «دولت برای احیای دریاچه ارومیه حدود ۱۱ میلیارد تومان هزینه کرده است و خوشبختانه این دریاچه مراحل احیای خویش را طی می کند، در حالیکه اگر دریاچه ارومیه خشک می شد، چندین میلیون نفر بی خانمان می شدند و باید هزینه زیادی می کردیم تا مردم را از غبار نمکی نجات دهیم که این هزینه بسیار بیشتر از آنچه برای احیا هزینه کرده ایم، بود.

وی با ابراز امیدواری از این که سطح آب دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۶ به میزان اکولوژیک خود برسد، درباره نقش بارش باران در احیای این دریاچه اظهار داشت: ما این بارش ها را در دهه ۸۰ هم داشتیم اما در سه سال گذشته با عنایت به همان میزان بارش بیشتر از یک متر به ارتفاع آب افزوده شده است.

معاون رئیس جمهوری در قسمتی دیگر از صحبت های خود با اشاره به کیفیت سوخت خودرو ها اظهار داشت: اگر سوخت امروز ما همان کیفیت سوخت سال ۹۱ را داشت، 12 شهر ایران تعطیل می شد، چونکه که در آن سالها یک لیتر سوخت استاندارد یورو ۴ و یورو ۵ نداشتیم و سوخت حاصل از نفت ها که آلودگی محض بود را به پمپ بنزین ها می دادند.

کلانتری با بیان این که امروز ۱۴۰ میلیون لیتر در روز بنزین یورو ۴ و یورو ۵ تولید می شود که این مقدار در هفت سال پیش صفر بود، اظهار داشت: سوخت و موتورهای احتراق غیر استاندارد دو مشکلی بود که ما با آن مواجه بودیم. از آغاز سالجاری فقط خودرو های دارای استاندارد یورو ۵ شماره گذاری شده اند.

وی با بیان این که خودروسازان در زمینه موتورهای احتراق تا سال قبل به تعهدات خود عمل نمی کردند، اظهارکرد: اما از آغاز سال جاری با پیگیری های انجام شده، یک میلیون دستگاه با موتورهای یورو ۵ تولید داخل به بازار خواهد آمد. این سبب شده که تولید ماده زائد آلوده کننده از ۱.۲ گرم در هفت سال پیش به نیم گرم در هر کیلومتر برسد.

رئیس سازمان محیط زیست پسماند را یکی از عارضه های مصرف و افزایش جمعیت عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از اشکالات شمال کشور این است که به صورت طبیعی منطقه ای برای دفع پسماند به سختی پیدا می شود و بنابراین باید به روش های صنعتی دفن پسماند روی بیاوریم.

وی یکی از علل احتمالی بوی بد تهران را انبار شدن کمپوست در اطراف تهران عنوان نمود و اظهار داشت: تبدیل پسماند به کمپوست و کود شیمیایی مشتری ندارد و سبب شده که مقدار زیادی در تهران انبار شود که می تواند یکی از عوامل بوی نامطبوع در تهران هم باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ارتقا و بهبود وضعیت محیط بانان در سه سال قبل اظهار داشت: در سالی که گذشت خوشبختانه قانون پشتیبانی از محیط بانان تصویب گردید. همینطور دریافتی محیط بانان در سه سال قبل سه برابر شده است. علاوه بر این، در امر آموزش محیط بانان تاکید داشتیم و هر محیط بان پیش از استخدام آموزش می بیند. در عین حال هنوز معتقدیم که کم است و باز هم برای ارتقای وضعیت محیط بانان تلاش می نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، کلانتری در انتها با بیان این که محیط زیست متعلق به مردم است، اظهارکرد: محیط زیست متعلق به همه نسل هاست، نمی توان محیط زیست را از مردم جدا کرد و مردم باید از محیط زیست لذت ببرند.

منبع:

1399/05/30
21:25:27
5.0 / 5
1631
تگهای خبر: آب , آموزش , استاندارد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است