وزش باد به نسبت شدید در ۱۱ استان كشور

وزش باد به نسبت شدید در ۱۱ استان كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد به نسبت شدید در ۱۱ استان كشور طی سه روز آینده اطلاع داد و اظهار داشت: دمای هوا هم در نوار شمالی بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد كاسته می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (اول شهریور) برای بخش هایی از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی افزایش ابر همراه با رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲ و ۳ شهریور) فعالیت سامانه بارشی در این مناطق تشدید می شود، اظهار داشت: برای بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده هم دور از انتظار نیست همینطور از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی در نواحی شمال غرب کشور تضعیف می شود و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۴ و ۵ شهریور) در سواحل دریای خزر و بخش هایی از اردبیل بارش پراکنده انتظار می رود.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی پنج روز آینده در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، بخش هایی از کرمان، هرمزگان و شرق فارس رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید پیشبینی می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از اواخر امروز (اول شهریور) تا اواسط هفته برای نوار شمالی کشور روند کاهش دما - بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد- انتظار می رود، اظهار داشت: طی سه روز آینده برای استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، سمنان، قم، شمال اصفهان، البرز، جنوب تهران و مرکزی وزش باد نسبتا شدید خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: دریای عمان و نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس طی روزهای شنبه تا دوشنبه و دریای خزر از روز شنبه تا اوایل وقت روز سه شنبه مواج خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ شهریور) صاف همراه با وزش باد در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۳ شهریور) هم صاف و کمی ابری همراه با وزش باد و در بعد ازظهر افزایش باد با حداقل ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/06/01
13:52:45
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است