از 92 تا 98 انجام شد:

كاهش سه برابری روزهای ناسالم اراك

كاهش سه برابری روزهای ناسالم اراك

به گزارش حیوان خانگی بگیر مركزی مدیر كل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: تعداد روزهای ناسالم اراك از سال ۹۲ تا آخر سال ۹۸ كاهش حدود سه برابری داشته است.


رضا میرزایی در گفتگو با ایسنا، که به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت انجام شد، اظهار نمود: برنامه جامع دولت دوازدهم در حوزه محیط زیست و توسعه پایدار با هدف تداوم دولت محیط زیست از راه رعایت استانداردهای محیط زیستی در برنامه ریزی توسعه، ارتقای مشارکت مردمی در حفظ محیط زیست، پیگیری اقتصاد سبز و ارتقای سطح شفافیت محیط زیستی منتشر شد.
وی ضمن تشریح اقدامات شاخص حفاظت محیط زیست استان در دولت دوازدهم و با اشاره به موفقیت های حاصل شده در موضوعات مختلف زیست محیطی در این استان، خاطرنشان کرد: تعداد روزهای ناسالم در اراک از سال ۹۲ تا آخر سال ۹۸ کاهش حدود سه برابری داشته و از ۱۱۵ روز در سال ۹۲ به ۴۰ روز در انتهای سال ۹۸ رسیده است.
وی افزود: تعداد روزهای ناسالم اراک در سال ۹۳ به ۵۰ روز، در سال ۹۴ به ۳۷ روز، در سال ۹۵ به ۱۰۵ روز، در سال ۹۶ به ۶۳ روز و در ۹۷ به ۴۷ روز رسید.
میرزائی با اشاره به اینکه تعداد صنایع آلاینده در این استان در دولت تدبیر و امید با کاهش قابل ملاحظه ای همراه بوده و از ۱۵۵ واحد در سال ۹۲ به ۶۴ واحد در انتهای سال ۹۸ رسیده، اضافه کرد: پایش و خوداظهاری صنایع هم در این زمان در استان مرکزی افزایش قابل ملاحظه ای داشته و از ۳۲۷ مورد در سال ۹۲ به ۵۳۳ مورد در انتهای سال ۹۸ رسیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: تکمیل عملیات سازه ای و مستحکم سازی برج دو منظوره دیده بانی و پرنده نگری تالاب میقان در سال ۹۷، اجرای پروژه کرسی چینی و فنس کشی به طول ۴۰۰ متر به همراه تعبیه درب ورودی از جنس فنس در اطراف برج پرنده نگری تالاب میقان اراک، واکاوی، کاشت، آبیاری و نگهداری نهال های قره داغ و کاشت ۶۲ هکتار گیاه بومی در سال 94 و برگرداندن یک میلیون تن از باطله های شرکت املاح به محل گودال های بوجود آمده در تالاب میقان در سال 97 از دیگر اقدامات است.
وی اظهار داشت: نصب ۲۴۸ عدد بنچ مارک(سازه های بتونی با وزن تقریبی ۶۵۰ کیلوگرم) به منظور تعیین حریم تالاب در سال ۹۵، ایجاد دایک حفاظتی(یک نوع سازه) اطراف تالاب به منظور پیشگیری از پیشروی پساب تصفیه خانه فاضلاب، لایروبی کانال برای انتقال آب، افتتاح و فعال سازی پاسگاه محیط بانی داودآباد در سال ۹۸ و تجهیز اداره کل با امکانات نوین برای مقابله با بحران از دیگر فعالیتهای انجام شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست در انتها تصریح کرد: رویکرد حمایتی و حفاظتی دولت دوازدهم از محیط زیست نشان داده است که این مهم یکی از فراگیرترین مطالبات مردم توجه خاص دولت می باشد و امید است در آینده هم گام های اساسی در عرصه حفاظت زیست برداشته شود.
منبع:

1399/06/02
19:55:59
5.0 / 5
1716
تگهای خبر: آب , استاندارد , حفاظ , حمایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است