هیدروگرافی و تصویربرداری آكوستیكی دریاچه قله سبلان برای اولین بار

هیدروگرافی و تصویربرداری آكوستیكی دریاچه قله سبلان برای اولین بار

حیوان خانگی بگیر: رئیس گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی از انجام پروژه علمی و تحقیقاتی هیدروگرافی و تصویربرداری آكوستیكی دریاچه قله سبلان در ارتفاع 4 هزار و 811 متری آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، محمدرضا انسانی، در این زمینه اظهار نمود: این پروژه علمی و تحقیقاتی در ۲۹ مرداد سال جاری در چارچوب پروژه ای تحقیقاتی با مشارکت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، انجمن هیدروگرافی و آبنگاری ایران و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل به سرانجام رسید.
وی اشاره کرد: بتازگی نیز پیرو تفاهم نامه ای که میان سازمان‎ زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به امضا رسید، گروه ژئوفیزیک دریای دفتر بررسی های زمین شناسی دریایی برای مشارکت و همکاری در این عملیات اعلام آمادگی کرد.
رئیس گروه ژئوفیزیک دریای مدیریت زمین شناسی دریایی اضافه کرد: این پروژه با هدف برداشت اطلاعات عمق سنجی و تصویربرداری آکوستیکی از بستر دریاچه قله کوه سبلان در ارتفاع ۴۸۱۱ متری بمنظور ثبت در یونسکو انجام شد.
برمبنای اعلام سازمان زمین شناسی، انسانی با بیان این که برداشت های تصویربرداری آکوستیکی در شرایط خیلی مشکل قله سبلان و توسط دستگاه ساید اسکن سونار متعلق به سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشورانجام شده، اشاره کرد: دریاچه قله سبلان بعد از دریاچه ترِس Tres در شیلی با ارتفاع ۵۹۰۶ متر، دومین دریاچه مرتفع دنیا با ارتفاع ۴۸۱۱ متر است.
منبع:

1399/06/06
13:11:12
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: آب , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است