اعلام اخطار در شبه جزیره كره با نزدیك شدن طوفان مایساك

اعلام اخطار در شبه جزیره كره با نزدیك شدن طوفان مایساك

با پیشبینی نزدیك شدن یكی از قدرتمندترین طوفان های سال های اخیر به شبه جزیره كره، تمامی پروازهای كره جنوبی متوقف و هشدارهای لازم برای هر دو كشور كره جنوبی و شمالی صادر گردیده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، با عبور طوفان مایساک از آب های جزیره تفریحی ججودو به همراه بادهایی با سرعت ۱۶۲ کیلومتر در ساعت بیشتر از ۳۰۰ پرواز داخلی در کره جنوبی لغو شد.
نخست وزیر کره جنوبی ضمن ابراز نگرانی نسبت به طوفان مایساک تصریح کرد: پیشبینی می شود این طوفان از نظر قدرت، مشابه طوفان مائمی در سال ۲۰۰۳ میلادی باشد که منجر به کشته شدن ۱۳۱ نفر و برجای ماندن خسارتی بیشتر از ۴ تریلیون وون (۳ میلیارد دلار) شد.
پیشبینی می شد مایساک اواخر روز چهارشنبه به غرب بوسان در ساحل جنوبی برسد، سپس پیش از حرکت به سمت شمال و دریای ژاپن، به سمت شرق شبه جزیره بالا رود.
همینطور پیشبینی شده بود که روز پنجشنبه بار دیگر در حوالی شهر صنعتی چونگجین کره شمالی فرود بیاید.
اداره هواشناسی کره جنوبی با پیشبینی بارش شدید باران بیشتر از ۴۰۰ میلی متر از امکان شدت گرفتن بادها در اواخر روز چهارشنبه و تا پنجشنبه اطلاع داد.
حوادث طبیعی به علت وجود زیرساخت های نامناسب تاثیر بیشتری در کره شمالی دارند و این کشور به علت جنگل زدایی در خیلی از کوه ها و تپه ها در معرض وقوع سیلاب قرار دارد.
با این وجود مقامات کره شمالی اعلام نموده اند که "بررسی دقیق نقاط خطرناک" را انجام داده و زیرساخت ها همچون تونل های راه آهن و جاده ها را بازرسی کرده اند.
مایساک، دومین طوفانی است که طی یک هفته اخیر شبه جزیره کره را درمی نوردد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، رهبر کره شمالی، کیم جونگ او، هفته گذشته از منطقه ای کشاورزی که تحت تأثیر طوفان "باوی" قرار گرفته بود، بازدید و اعلام نمود که خسارات "کمتر از حد انتظار" بوده است.
منبع:

1399/06/13
21:21:37
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: آب , بارش , جنگل , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است