اراكی ها امسال چهار برابر بیشتر از پارینه در هوای سالم نفس كشیدند

اراكی ها امسال چهار برابر بیشتر از پارینه در هوای سالم نفس كشیدند

مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: تعداد روزهای پاك در اراك در شش ماهه نخست امسال، در مقایسه با زمان مشابه قبل بیش از چهار برابر افزایش داشته است.


رضا میرزائی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت هوای کلانشهر اراک در ایام سپری شده اظهار نمود: در شش ماهه نخست امسال 32 روز هوای پاک، 142 روز با کیفیت هوای سالم و تنها 12 روز ناسالم برای گروه های حساس داشته ایم که خوشبختانه تعداد روزهای پاک در شش ماهه اول امسال، در مقایسه با زمان مشابه قبل بیش از چهار برابر افزایش داشته است.

وی با تاکید بر کاهش 48 درصدی روزهای ناسالم نسبت به زمان مشابه در سال قبل اضافه کرد: این میزان کاهش، اتفاقی نبوده و حاصل عملکرد مناسب و اقدامات دستگاه های اجرایی می باشد که بر اساس قانون هوای پاک و تصمیمات صحیح کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک عمل کردند.

میرزایی بیان کرد: همچون این اقدامات می توان به توزیع سوخت پاک در تمامی جایگاه های استان مرکزی، قطع مصرف مازوت در نیروگاه شازند، راه اندازی تقاطع های غیرهم سطح، بهبود ناوگان شهری و گازرسانی به واحدهای صنعتی اطراف شهر اراک و کوره های آجرپزی اشاره نمود.

وی بیان اینکه سلامت مردم و شفاف سازی موضوعات زیست محیطی در اولویت برنامه ها محیط زیست قرار داشته و توجه به کیفیت هوای اراک باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: تعداد ایستگاه های پایش کیفی هوا در استان هم اکنون به 11 ایستگاه رسیده است و این امکان برقرار است تا شهروندان بتوانند به صورت لحظه ای وضعیت کیفیت هوا را مشاهده کنند.
1399/07/01
19:19:49
5.0 / 5
1487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است