رییس سازمان جنگل ها:

با چالش هایی در زمینه مالچ پاشی مواجه ایم

با چالش هایی در زمینه مالچ پاشی مواجه ایم

رئیس سازمان جنگل ها اظهار داشت: در زمینه مالچ پاشی با نظرات و چالش هایی مواجه هستیم و شركت های دانش بنیان می توانند با این سازمان مشاركت لازم را در زمینه معرفی مالچ های زیستی داشته باشند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا مسعود منصور درجلسه هم اندیشی بررسی نیازهای فناورانه بخش منابع طبیعی و آبخیزداری کشور که امروز با حضور دکتر ابراهیمی - دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - در سازمان جنگل ها برگزار شد، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای حفاظت منابع طبیعی و توانمندسازی جوامع محلی را امری ضروری و بهره گیری از فناوری نوین دنیا را سبب افزایش کمی و کیفی در حفاظت از منابع طبیعی دانست.

رییس سازمان جنگل ها با اشاره کرد: جهت استفاده درست و پایدار از منابع آب و خاک نیازمند بهره گیری از فناوری ها و نرم افزارهای نوین روز دنیا هستیم تا تغییر و تحولات موجود در بخش منابع طبیعی را ارزیابی و پایش نماییم.

وی به استفاده از فناوری های پیشرفته در بخش حریق جنگل ها و مراتع و بیابان زایی اشاره نمود و به کارگیری از تکنولوژی جدید برای ارتقای ضریب حفاظتی را امری لازم و ضروری دانست.

منصور اضافه کرد: در زمینه حفاظت منابع طبیعی بخصوص در جنگل های شمال نیازمند پهباد هستیم تا بتوانیم با استفاده از این فنآوری، تغییرات پوشش گیاهی را در بازه های زمانی مختلف مورد ارزیابی قرار دهیم.

رئیس سازمان جنگل ها افزود: امروز اهمیت علم و فناوری و اثربخشی آن بر منابع طبیعی و محیط زیست بر کسی پوشیده نیست و تولید علم و یافته های جدید مهمترین عناصر رشد منابع طبیعی شمرده می شود.

در این نشست دکتر ابراهیمی - دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - اظهار داشت: این ستاد هیچ محدودیتی در زمینه در اختیار نهادن نرم افزارها و تکنولوژیهای جدید که بتواند منابع طبیعی را مصون کند، قایل نیست و این ستاد آمادگی جدی خویش را در همکاری با سازمان جنگل ها اعلام می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، قرار شد سازمان جنگل ها نیازهای فناورانه بخش های مختلف منابع طبیعی و آبخیزداری را احصاء و با ستاد توسعه فناوری های معاونت علمی ریاست جمهوری تفاهمنامه امضا کند.
1399/07/07
23:29:09
5.0 / 5
1462
تگهای خبر: آب , پیشرفت , تولید , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است