كاهش 6 تا 10 درجه ای دمای هوا در نوار شمالی كشور

كاهش 6 تا 10 درجه ای دمای هوا در نوار شمالی كشور

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به كشور طی امروز (۱۳ مهر) از كاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا در نوار شمالی كشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی امروز (۱۳ مهر) با ورود سامانه بارشی به کشور در استان های واقع در شمال غرب، سواحل شمالی، بخش هایی از غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۱۴ و ۱۵ مهر) این وضعیت علاوه بر این مناطق در شمال شرق، بخش هایی از مرکز، جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس هم پیشبینی می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی این دو روز در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید خواهیم داشت، اظهارکرد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۶ و ۱۷ مهر) هم در استان های واقع در نوار شمالی کشور بارش باران دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از امروز (۱۳ مهر) تا آخر هفته در نوار شمالی کشور کاهش تدریجی دما حدود ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه دریای خزر هم طی این مدت مواج خواهد بود، اظهار داشت: از فردا (۱۴ مهر) تا آخر هفته در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب بارش برف پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۴ مهر) نیمه ابری در بعضی ساعات ابری همراه با بارش باران، وزش باد، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۱۵ مهر) هم نیمه ابری در بعضی ساعات ابری، بارش باران، وزش باد گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/07/13
20:56:28
5.0 / 5
1665
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است