نصب دوربین های كنترل معاینه فنی در ۳۶ نقطه اطراف تهران و برخورد جدی با وسایل نقلیه دودزا

نصب دوربین های كنترل معاینه فنی در ۳۶ نقطه اطراف تهران و برخورد جدی با وسایل نقلیه دودزا

به گزارش حیوان خانگی بگیر، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به آغاز سرما و تشدید آلودگی هوا اظهار داشت: نصب دوربین های كنترل معاینه فنی در ۳۶ نقطه از جاده های ورودی به شهر تهران طی یك ماه و برخورد جدی با خودرو ها، موتورسیكلت ها و خودرو های سنگین دودزا در دستور كار قرار دارد.محمد رستگاری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: یک سری تصمیمات و سیاست های کاهش و مدیریت آلودگی هوا در سطح ملی هستند که کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا آنها را پیگیری می کند مانند بهبود کیفیت سوخت و ارتقای استاندارد خودرو ها اما اقداماتی که در جهت کاهش و مدیریت آلودگی هوای استان تهران انجام می شود را اداره کل محیط زیست استان تهران از راه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران پیگیری می کند.

وی با اشاره به آخرین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران که ۱۳ مهر ماه برگزار شد، اظهار داشت: برنامه ها و مصوباتی به منظور کاهش آلودگی هوا در استان تهران در این کارگروه عنوان شد و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران این برنامه ها و مصوبات را پیگیری خواهد نمود. ارتقای نظارت تصویری بر معاینه فنی یکی از موضوعات مهمی بود که در این کارگروه عنوان شد.

رستگاری افزود: دوربین های ثبت تصویری به حد کافی در سطح شهر تهران وجود دارد اما یک سری از طریق هایی منتهی به شهر تهران فاقد دوربین های نظارتی هستند و احتمال دارد خودروهایی که سبب انتشار آلودگی می شوند از این راه وارد پایتخت شوند. ازاین رو ۳۶ نقطه که نیازمند نصب دوربین هستند، اعلام شدند و هماهنگی هایی صورت گرفته است تا شهرداری تهران به سرعت با هماهنگی پلیس و اداره کل راهداری ظرف مدت یک ماه این نقاط را جانمایی و به نصب دوربین اقدام نمایند.

وی افزود: تشدید ارزیابی مراکز معاینه فنی از جانب اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران هم در دستور کار قرار دارد تا از صلاحیت برگه های معاینه فنی صادر شده برای خودرو ها اطمینان کامل حاصل شود.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران برخورد بیشتر از پیش با خودروها، موتورسیکلت ها و خودرو های سنگین دودزا را یکی دیگر از برنامه های مهم در جهت کاهش آلودگی هوای تهران برشمرد و اظهار داشت: برخورد با وسایل نقلیه دودزا همیشه در دستور کار پلیس قرار داشته اما این مورد طی چهار ماه آینده با پیگیری بیشتری دنبال خواهد شد بخصوص در ارتباط با خودرو های سنگین دودزا که یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا به حساب می آیند.

رستگاری با اشاره به اینکه پسماندسوزی در اطراف شهر تهران یکی از عوامل مهم در انتشار آلودگی در فصول سرد سال است، تصریح کرد: برنامه ای که به جد پیگیر آن هستیم، پیشگیری از پسماندسوزی در حاشیه شهر تهران است. علیرغم اینکه پسماندسوزی در داخل شهر تهران هم رخ می دهد اما به غیر از شهر تهران، شهرهای بزرگ دیگری هم در سطح استان وجود دارند که بیشتر با معضل پسماندسوزی مواجهند. ازاین رو مقرر شد فرمانداران بیشتر از پیش معضل پسماندسوزی را پیگیری کنند و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران هم پیگیر این مورد خواهد بود.

به گفته وی، کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران پیگیر نظارت بر فعالیتهای عمرانی در سطح شهر تهران در مواقع اضطرار آلودگی هوا است و گرچه همیشه ممنوعیت فعالیتهای پروژه های عمرانی در مواقع اضطرار آلودگی هوا مطرح بوده اما نظارت و ساماندهی این پروژه ها در مواقع اضطرار هم در دستور کار قرار دارد. همینطور نظارت مستمر بر واحدهای صنعتی که جزو تکالیف ذاتی سازمان حفاظت محیط زیست است هم با جدیت هرچه بیشتر ادامه خواهد داشت.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به نیروگاه های استان تهران بعنوان یکی از عوامل انتشار آلاینده در هوا اظهار داشت: برپایه توافق هایی که با شرکت گاز استان تهران صورت گرفت، قرار شد از الان به فکر تأمین سوخت مناسب برای نیروگاه ها باشیم تا نیروگاه ها و کارخانه های بزرگ مقیاس به هیچ عنوان احتیاج به مصرف سوخت«مازوت» پیدا نکنند همینطور با عنایت به سهمی که موتورخانه ها در انتشار آلودگی در هوا دارند، دستگاه های دولتی موظف به پیگیری معاینه فنی موتورخانه های خود شدند و شرکت گاز هم آمادگی خویش را برای عرضه طرحی که موتورخانه های منازل هم معاینه فنی شوند، اعلام نموده است.

رستگاری در انتها ضمن بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست نقش اجرایی در زمینه آلودگی هوا ندارد، اظهار داشت: وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی می باشد ازاین رو در صورتیکه دستگاه های اجرایی همکاری لازم را نداشته باشند، هیچ یک از این برنامه های کاهش و مدیریت آلودگی هوا عملیاتی نخواهد شد. ازاین رو مشارکت جدی تمام دستگاه ها در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران امری ضروریست.
1399/07/27
11:21:44
5.0 / 5
1337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است