اهدای ۲۵۰دستگاه تنفسی وتست كرونا به كشور توسط سازمان بهداشت جهانی

اهدای ۲۵۰دستگاه تنفسی وتست كرونا به كشور توسط سازمان بهداشت جهانی

به گزارش حیوان خانگی بگیر سازمان بهداشت جهانی ۱۵۰ دستگاه تنفس مصنوعی و ۱۰۰ دستگاه تروموسایكلر پیشرفته برای انجام آزمایش پی سی آر (PCR) به ایران اهدا كرد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، سازمان جهانی بهداشت (WHO) به منظور تقویت تلاشهای نظام سلامت کشور در پاسخ به فوریت بهداشتی همه گیری بیماری کووید -۱۹، تعداد ۱۵۰ دستگاه تنفس مصنوعی و ۱۰۰ دستگاه تروموسایکلر پیشرفته برای انجام آزمایش پی سی آر (PCR) به جمهوری اسلامی ایران تحویل داد. آزمایش پی سی آر معیار قطعی تشخیص کووید -۱۹ است. اضافه شدن دستگاه های اهدایی، به ارزش بیشتر از ۲.۸ میلیون دلار، که با کمک های بشردوستانه کشور آلمان و دیگر شرکای بین المللی خریداری شده است، ظرفیت انجام آزمایش شبکه ملی آزمایشگاه های کشور را افزایش خواهد داد. این شبکه هم اکنون روزانه به صورت متوسط ۲۷ هزار آزمایش پی سی آر انجام می دهد. کریستوف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: افزایش ظرفیت انجام آزمایش برای شناسایی و جدا سازی بیماران کووید -۱۹ در مراحل اولیه بیماری و ردگیری افراد در تماس با آنها بسیار اهمیت دارد؛ این مورد نقش مهمی در کنترل زودهنگام انتشار بیماری و درمان مؤثر بیماران ایفا می کند.
دستگاه های مذکور به آزمایشگاه های مرجع در ۲۴ استان همچون اردبیل، البرز، اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مرکزی، هرمزگان و یزد ارسال خواهند شد. دستگاه های تنفس مصنوعی هم تجهیزاتی حیاتی در مراقبت از بیماران کووید -۱۹ در بخش مراقبت های ویژه به شمار می روند. صد و پنجاه دستگاهی که توسط سازمان جهانی بهداشت اهدا شده در مجموع بیشتر از ۲.۷ میلیون دلار ارزش دارد، که یک سوم آن با کمک مالی دولت ژاپن و بقیه با کمک دولت کویت و سایر کمک های بین المللی خریداری شده است. هملمن در این زمینه اشاره کرد: این دستگاه ها به افزایش میزان بهبود بیماران مبتلا به کووید -۱۹ که در وضعیت بحرانی به سرمی برند، کمک شایانی خواهند کرد.
خیز اخیر بیماری کووید -۱۹ در کشور سبب افزایش فشار بر نظام ملی سلامت شده است. سازمان جهانی بهداشت از زمان آغاز بیماری در ایران با تأمین تجهیزات و اقلام بهداشتی فعالانه از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران پشتیبانی کرده است.

1399/07/27
20:26:47
5.0 / 5
1279
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است