آخرین وضعیت كیفیت سوخت در كلانشهرهای كشور

آخرین وضعیت كیفیت سوخت در كلانشهرهای كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تشریح آخرین وضعیت كیفیت سوخت در كشور اظهار داشت: بر مبنای آخرین نمونه برداری های انجام شده طی تابستان و اوایل مهر ماه، كیفیت سوخت كلانشهرها بر مبنای استانداردهای یورو۴ بوده است.هلنا کعبی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت سوخت توزیعی در کشور اظهارکرد: بر مبنای آخرین بررسی های انجام شده و نمونه برداری از جایگاه های توزیع سوخت و آنالیز آنها ( طی تابستان و اوایل مهر ماه) می توان اظهار داشت که محتوای گوگرد در سوخت بنزین و نفت گاز - که بسیار مهم و اثرگذار بر آلودگی هوا است - در ۸۵ درصد نمونه ها استاندارد و زیر PPM ۵۰ بوده است.

وی افزود: محتوای گوگرد در سوخت بنزین و نفت گاز در ۱۵ درصد نمونه ها کمی فراتر از حد استاندارد گزارش شده است که بر مبنای بررسی های انجام شده این نمونه ها عموما متعلق به جایگاه های بین راهی و یا روستایی بودند و در حال پیگیری برای رفع مشکل در این نقاط هستیم اما می توان اظهار داشت که میزان گوگرد در سوخت کلانشهرها - که در ایام اخیر با مشکل آلودگی هوا رو به رو شده اند - بر مبنای آخرین نمونه برداری ها در حد استاندارد بوده است.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست افزود: طی مرداد ماه گوگرد موجود در بنزین در تمام نمونه ها در حد استاندارد بود اما میزان گوگرد بنزین در شهریور ماه با نوساناتی همراه بود. بر این اساس ۶۰ درصد نمونه ها استاندارد و گوگرد ۴۰ درصد نمونه ها بین ۵۰ تا ۲۵۰ PPM گزارش شد.

کعبی در انتها با اشاره به اینکه در شهر تهران میزان بنزن و ترکیبات آروماتیک سوخت توزیعی هم در حد استاندارد است، اظهار داشت: استاندارد بنزن یک درصد و میزان استاندارد ترکیبات آروماتیک ۳۵ درصد است. این حد استاندارد در سوخت سایر نمونه ها هم رعایت شده و تنها در تعداد انگشت شماری از ایستگاه ها میزان آروماتیک بنزین تا ۴۵ درصد هم گزارش شده بود.

منبع:

1399/07/29
23:01:01
5.0 / 5
1408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است