ایران در مهر ماه كم بارش بود

ایران در مهر ماه كم بارش بود

رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه بارش ها طی مهر ماه امسال نسبت به میانگین طولانی مدت بسیار كمتر بود، اظهار داشت: پیش بینی می شود كه كماكان كم بارشی در ایران ادامه داشته باشد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه طی مهر ماه امسال در کشور ۴.۶ میلیمتر بارش داشتیم، اظهار نمود: این میزان نسبت به میانگین طولانی مدت حدود ۱.۵ میلیمتر کمتر است همین طور بارش در نخستین ماه پاییز امسال نسبت به زمان مشابه در سال قبل حدود دو میلیمتر کم شد و به طورکلی می توان اظهار داشت که بارش ها در کشور طی مهر ماه بسیار کمتر از حدنرمال گزارش شد.

وی در ادامه با اعلان اینکه استان های گیلان و مازندران طی مهرماه بیشترین بارش را داشتند، اشاره کرد: برخی استانها مانند خراسان جنوبی، هرمزگان و فارس طی یک ماه اخیر هیچ بارشی نداشتند همین طور بارش در بعضی دیگر از استانها همچون کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، ایلام و یزد بسیار ناچیز بوده است.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی افزود: متاسفانه برمبنای تحلیل مدلهای اقلیمی پیش بینی می شود که کم بارشی در ایران طی آبان و آذر نیز ادامه داشته باشد و بطور کلی احتمال بارش های کمتر از نرمال در پاییز بسیار زیاد است.

به گفته وظیفه میانگین دمای کشور نیز طی مهر ماه ۲۰.۵ درجه سانتیگراد بوده است که حدود یک درجه سانتیگراد کمتر از زمان مشابه در طولانی مدت در همین بازه زمانی بوده است همین طور طی مهر ماه مناطقی از شرق و شمال شرق کشور حدود ۴.۵ درجه سردتر و نقاطی از شمال غرب، جنوب و مرکز کشور حدود ۴.۵ درجه گرمتر از حد نرمال خود بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی آبان ماه به سبب کاهش بارش ها در کشور با روزهای آفتابی بیشتری مواجه خواهیم بود و به دنبال آن دمای هوا بطور نسبی بیش از میانگین طولانی مدت پیش بینی می شود، اظهار داشت: بدین جهت جو کشور پایدار و کماکان در بعضی از شهرها، آلودگی هوا خواهیم داشت.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در آخر اظهار داشت: برمبنای تحلیل مدلهای عددی وضعیت بارش ها در کشور طی زمستان امسال کمی بهتر می شود اما درکل طی امسال با آنومالی منفی بارش در کشور دست و پنجه نرم خواهیم کرد.
1399/08/03
11:23:13
5.0 / 5
1437
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , اقلیم , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است