در گزارش حیوان خانگی بگیر مطرح شد؛

تصمیم گیری برای تعطیلی دو هفته ای تهران

تصمیم گیری برای تعطیلی دو هفته ای تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر عضو كمیته علمی ستاد مقابله با كرونا با اشاره به اینكه امروز در مورد تعطیلی دو هفته ای تهران تصمیم گیری می شود، اظهار داشت: سرعت انتقال ویروس تا ۹ برابر افزایش یافته است.مسعود مردانی، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تعطیلی دو هفته ای تهران، تصریح کرد: این مورد در حد پیشنهاد بوده و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.
وی اضافه کرد: در جلسه امروز استانداری با معاونین دانشگاه های علوم پزشکی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد چون که این تعطیلی برای پیشگیری از مرگ و میرهای ناشی از کرونا مفید خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه باید شرکت در مجامع و سفرهای ضروری و غیر ضروری را به حداقل برسانیم، تصریح کرد: مانند ماه های اسفند و فروردین باید با کاهش سفرها به کم شدن چرخه ابتلای کرونا کمک نماییم.
فوق تخصص بیماری های عفونی در پاسخ به این سؤال که آمارهایی که از جانب وزارت بهداشت اعلام می شود واقعی است یا خیر؟ اظهار داشت: این آمارها اشتباه نیست اما برپایه سفارش سازمان بهداشت جهانی هر گونه آزمایش cpr مثبت ابتلاء به کرونا خواهد بود و این در شرایطی است که خود این تست ها ۵۰ تا ۶۰ درصد اطمینان خاطر ندارند. بنابراین وقتی کسی تستش منفی است، احتمال ۵۰ درصدی ابتلاء به کرونا وجود دارد و عملاً مثل مواردی که کرونا گزارش نمی گردد امکان دارد جزو مبتلایان باشند.
مردانی خاطرنشان کرد: در فوتی ها هم همین طور است. تعداد زیادی هستند که اصلاً برای درمان به بیمارستان رجوع نمی کنند و در نهایت در خانه می میرند و کسانی که علایم کرونا را دارند و آنها هم در خانه خویش را مداوا می کنند و تستی نمی دهند. بنابراین است که آمارها متفاوت هستند.
وی اضافه کرد: در نهایت مردم باید بدانند که موارد مرگ و میر خیلی بیشتر از آمار اعلامی از جانب وزارت بهداشت خواهد بود.
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ویروس کرونا، جهش کروموزومی دارد و سرعت انتقالش ۳ تا ۹ برابر شده، به صورتی که اگر در اسفند و فروردین در خانواده یک نفر مبتلا می شد، یک تا دو ماه بعد، فرد دیگری از خانواده به این ویروس گرفتار می شد اما با افزایش سرعت سه تا ۹ برابری انتقال این ویروس، هم اکنون اگر هر فردی در خانه گرفت، همه اعضای خانواده مبتلا خواهند شد.
مردانی در پاسخ به این سؤال که آیا گرمای بالا سبب از بین رفتن ویروس می شود یا خیر؟ اظهار داشت: برخلاف آنفلوآنزا که بیماری فصلی است، بیماری کرونا اصلاً فصلی نیست و در ماه ها و فصل های مختلف سال و در اقشار ضعیف و پولدار دیده می شود.
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اضافه کرد: هر کسی آنتی بادی محافظت کننده در بدن نداشته باشد به کرونا مبتلا می شود و معمولاً افرادی که این ویروس را می گیرند کمتر مبتلا می شوند چون که همچنان این آنتی بادی در بدنشان وجود دارد.
مردانی اظهار داشت: ایمنی سلولی و ذاتی فرد هم در ابتلاء به بیماری نقش مهمی دارد.
وی همینطور در پاسخ به این سؤال که آیا فقط تب می تواند عامل ابتلاء به کرونا باشد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: تا زمانی که علت تب مشخص نشود و همراه با گلو درد و گوش درد و غیره نباشد فرض را بر کرونا گرفته و تا زمانی که خلاف آن ثابت نشده عنوان می نماییم که همین تک علامت می تواند سبب بروز این بیماری باشد. عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در پاسخ به این سؤال که چند روز پس از ابتلای یک فرد در خانواده احتمال اینکه سایر اعضا هم بگیرند وجود دارد؟ تصریح کرد: به صورت متوسط ۴ تا ۷ روز پس از بروز علایم یک فرد در خانواده باید انتظار ابتلای دیگر اعضا را داشته باشیم و پس از گذشت یک هفته معمولاً خطر کمتر است.


منبع:

1399/08/13
12:25:46
5.0 / 5
1362
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است