تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و الان در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، وزش باد نسبتا شدید تا صبحگاه امروز (۱۸ آبان ماه) سبب شده است کیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز با حاکمیت جو ناپایدار و هم افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد بود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول و پاک باقی می ماند، باآنکه در بعضی مناطق مستعد احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا دورازانتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیشبینی می شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد. در اولین ساعات فردا ( ۱۹ آبان ماه) با افزایش تردد خودرو ها و کاهش تندی باد انتظار می رود در بعضی ساعات غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش پیدا کند و در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

عدم وزش باد مؤثر طی روز و کاهش ناپایداری جوی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوای برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهند ماند. با استمرار این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک در ساعات پایانی فردا (۱۹ آبان ماه) بر غلظت آلاینده ها افزوده و پیشبینی می شود کیفیت هوای مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۶ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قراردارد.

منبع:

1399/08/18
20:05:31
5.0 / 5
1513
تگهای خبر: آب , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است