معاون كل وزارت بهداشت مطرح كرد؛

تعطیلات كرونائی در چه شرایطی اثرگذار می باشد

تعطیلات كرونائی در چه شرایطی اثرگذار می باشد

معاون كل وزارت بهداشت، اظهار داشت: تعطیلات به شرطی می تواند موثر باشد كه مردم به سفر، دید و بازدید و دورهمی و حتی پارك نروند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، ایرج حریرچی، روز شنبه ۲۴ آبان در برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند» درباره تعطیلات ساعتی صنف ها و واکسن کرونا گفتگو نمود.
آیا امکان استفاده از بیمارستان ها یا نقاهتگاه های سیار وجود دارد
امیدواریم به این مرحله نرسیم، اما تجربه ما و کشورهای دیگر نشان داده که بیماران مبتلا به کرونا به اکسیژن نیاز دارند که در وضعیت نقاهتگاه قابل فراهم کردن نیست و تا جایی که بتوانیم از این روش استفاده نخواهیم کرد.
از نظر شما تعطیلی پس از ساعت ۱۸ اثر بخش خواهد بود
هیچ اقدام منفردی وجود ندارد که تمام مشکلات را حل کند. تعطیلی ساعاتی از شبانه روز خصوصا ساعت اوج یک تجربه موفق جهانی است که در بیشتر کشورها اجرا شده است. در مورد تاثیرگذاری هر اقدامی حداقل به یک هفته نیاز دارد. در مورد کاهش بستری دو الی سه هفته و در مورد کاهش مرگ حدود چهار هفته زمان می خواهیم. توجه کنید که گاهی موارد بستری و مرگ در حال اوج گیری و صعود است و اقداماتی باید در جهت جلوگیری از صعود آن صورت گیرد.
آیا این تصمیم باعت ازدحام در مترو یا وسایل نقلیه عمومی نمی شود
بخشی از اقدامات ممکنست در صدی نتیجه خوب ندهد. مردم نیز باید ساعت خودشان را تنظیم کنند. ما در وضعیت غیر کرونا هم شاهد آن بودیم که بامداد ها حرکت به سمت تهران یا مرکز شهر بسیار زیاد بود. این تعطیلی ممکنست مقداری سبب تراکم شود اما نفی آن نیز بسیار بیشتر از روند قبلی خطرناکست.
وزارت بهداشت برای کاهش مرگ و میر ها چه برنامه ای دارد
این پیش بینی مهم ترین موضوع در وضعیت کرونائی است. اما مهم ترین عملی که در این شرایط می توان پیش گرفت، تعطیل کردن است. البته موارد دیگر مثل بهداشت فردی، استفاده از ماسک و تست و قرنطینه کردن بیماران و مبتلایان نیز موثر است. تعطیلات به این شرط می تواند موثر باشد که مردم به سفر، دید و بازدید و دورهمی و حتی پارک نروند و از تردد جلوگیری نمایند.
آیا امکان تعطیلی شهرهای بزرگ صحیح است
روسای دانشگاه ها در نامه ای مشترک این پیشنهاد را مطرح نمودند. البته این پیشنهاد همراه با منع سفر، منع خروج و منع تردد خواهد بود ولی تا تصمیم گیری نهایی نشود و توسط رئیس محترم ستاد مقابله با کرونا یا دکتر رئیسی اعلام نشود فقط گمانه زنی است.
در مورد تست های تشخیص سریع کرونا در چه مرحله ای هستیم
در وضعیت بسیار خوبی هستیم. دانشمندان و تولیدکنندگان اقدامات بسیار خوبی انجام دادند و امیدواریم محصولات تولید شده تا هفته بعد وارد سیستم بهداشتی و درمانی شود. این تست سریع همان ته حلق است که با تست خون و سرم متفاوت است و دارای حساسیت بسیار بالایی است. نتیجه تست نیز در کمتر از ۲۵ دقیقه مشخص می شود. همین طور سامانه هایی طراحی شده که به تمام مراکز اطلاع رسانی می کند و اگر کسی تستش مثبت شد، نمی تواند سوار قطار یا هواپیما شود.
آیا امکان خرید واکسنی که اخیرا تولید شده وجود دارد
ما همراه ۱۴۰ کشور دیگر متحد شدیم و ستاد مبارزه با کرونا مبلغی را پرداخت کرده است. سازمان بهداشت جهانی این واکسن را برای ۲۰ درصد مردم جهان ساخته که ایران جزء آنها است. همین طور اعلام شده شرکت دیگری نیز با همین تکنولوژی واکسنی را معرفی خواهدنمود اما به رغم این دو واکسن در کشورها، ممکنست ما چند سالی درگیر این بیماری باشیم و هیچ چاره ای به جز مراقبت منظم و همیشگی نیست.

1399/08/24
22:58:28
5.0 / 5
1408
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است