بارش شدید باران در 15 استان كشور

بارش شدید باران در 15 استان كشور

حیوان خانگی بگیر: مدیركل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید باران در 15 استان كشور طی امروز و فردا (30 آبان و 1 آذرماه) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه امروز (۳۰ آبان) سامانه بارشی از غرب وارد کشور می شود، اظهار نمود: این سامانه بارشی شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از جنوب غرب و مرکز را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: به دنبال ورود این سامانه بارشی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در مناطق ذکر شده پیش بینی می شود همین طور در ارتفاعات زاگرس مرکزی، البرز مرکزی، ارتفاعات غرب و شمال غرب کشور بارش برف رخ خواهد داد و در مناطق مستعد غرب و جنوب غرب کشور ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

ضیاییان در ادامه با اعلان اینکه امروز (۳۰ آبانماه) شدت بارش در استان های لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال خوزستان و کرمانشاه است، اظهار داشت: فردا (۱ آذرماه) علاوه بر تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور گستره فعالیت آن شمال شرق را نیز دربرمی گیرد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی شدت بارش فردا در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، زنجان، قزوین، تهران، قم و البرز خواهد بود.

ضیاییان در ادامه اشاره کرد: طی روز یکشنبه (۲ آذرماه) در سواحل شمالی، شمال شرق، شرق، جنوب غرب، مرکز، جنوب و در بخش هایی از جنوب شرق، شمال غرب و غرب کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

وی با اعلان اینکه طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (۳ و ۴ آذرماه) در سواحل دریای خزر، بخش هایی از جنوب شرق و هرمزگان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت، اظهار داشت: طی سه روز آینده غرب دریای خزر مواج است. همین طور از عصر امروز (۳۰ آبانماه) به تدریج شمال خلیج فارس و طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱ و ۲ آذرماه) خلیج فارس مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱ آذرماه) ابری و مه آلود همراه با بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۲ آذرماه) نیز ابری همراه با مه صبحگاهی، گاهی بارش پراکنده همراه با وزش باد و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/08/30
22:00:09
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است