بارش باران در 26 استان كشور

بارش باران در 26 استان كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه طی امروز (۲ آذر) در ۲۶ استان كشور بارش باران خواهیم داشت، اظهار داشت: به تدریج با ورود سامانه بارشی جدید به كشور در بعضی مناطق بارش برف رخ می دهد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۲ آذر) در استان های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، نیمه شمالی فارس، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان و طی بعد ازظهر در خراسان جنوبی و کرمان بارش باران خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز همینطور در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، قزوین، زنجان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، لرستان، البرز و تهران بارش پراکنده رخ می دهد، اظهارکرد: به تدریج از مقدار بارش در این مناطق کم می شود همینطور بارش ها در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف پیشبینی می شود.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه فردا (۳ آذر) در استان های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف پیشبینی می شود، اظهار داشت: در ارتفاعات استان های زنجان، اردبیل، قزوین، البرز و تهران هم بارش برف و باران و در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و شرق تنگه هرمز بارش باران گاهی با رعد و برق رخ می دهد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روز سه شنبه (۴ آذر) در استان ها مازندران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده باران و برف و در بخش هایی از کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش باران گاهی با رعد و برق پیشبینی می شود.

به گفته وی این سامانه بارشی طی روز چهارشنبه (۵ آذر) در مناطقی از جنوب شرق فعال خواهد بود و به تدریج از کشور خارج می شود اما از اواخر وقت این روز سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود که سبب بارش پراکنده باران و برف در بعضی مناطق خواهد شد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه طی روز پنجشنبه (۶ آذر) بر شدت فعالیت این سامانه بارشی افزوده می شود و بارش باران و برف در نیمه غربی کشور را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش طی روز پنجشنبه در دامنه ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی و شمال غرب کشور خواهد بود.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه از امروز تا سه شنبه (۲ تا ۴ آذر) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیشبینی می شود، اظهار داشت: با عنایت به وزش باد شدید دریای خزر هم فردا مواج و طوفانی خواهد بود.

وی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۳ آذر) نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۴ وحداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۴ آذر) هم نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/09/02
20:13:47
5.0 / 5
917
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است