بازگشت بوی مرموز به تهران

بازگشت بوی مرموز به تهران

درحالی بعضی از شهروندان تهرانی طی ساعات اخیر بوی نامطبوعی در پایتخت استشمام كردند، كه مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران می گوید: غلظت آلاینده دی اكسید گوگرد در بعضی از ایستگاه های سنجش كیفیت هوای شهر تهران، حدود سه تا چهار برابر بالا رفته است. این درحالیست كه طی دو سال اخیر همزمان با استشمام بوی نامطبوع در تهران - طی برخی روزهای سرد سال - غلظت این آلاینده نیز افزایش یافته بود.حسین شهیدزاده در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه امروز (۸ آذر) غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در بعضی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، حدود سه تا چهار برابر افزوده شده بود، اظهار داشت: این افزایش ابتدا از سمت ایستگاه های جنوب غرب تهران شروع شد. برای مثال بین ساعات ۸ تا ۹ بامداد غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در ایستگاه شادآباد تهران افزایش یافت.

وی افزود: سرعت باد در تهران طی امروز نیز خیلی کم - حدود ۲ متر بر ثانیه - گزارش شده است. بدین جهت برمبنای پیش بینی ها منشا بوی نامطبوع از سمت جنوب غرب بوده که به تدریج به سایر نقاط رسیده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه جهت وزش باد نیز طی امروز از سمت جنوب و جنوب جنوب غرب بوده است، اشاره کرد: طی چند سال اخیر که در بعضی از روزهای زمستان با استشمام بوی نامطبوع در تهران مواجه بودیم، جهت بود از همین سمت بوده و این درحالیست که عمده وزش بادهای ما در تهران از سمت غرب است.

شهیدزاده در ادامه ضمن اشاره به اینکه به نظر می آید منشا بوی نامطبوعی که بعضی از شهروندان امروز آنرا استشمام کرده اند از خارج از شهر تهران باشد، اظهار داشت: احتمال داده می شود که بوی نامطبوعی که در راه فرودگاه امام (ره) استشمام می شود همراه با وزش بادی که از آن سمت بوده به شهر تهران رسیده باشد.

وی در آخر اظهار نمود: آلاینده دی اکسید گوگرد منابع مختلفی دارد که بعضی از آنها منابع صنعتی و برخی غیرصنعتی هستند اما به هر حال اطلاعات شهرداری تهران مختص شهر تهران است و آلاینده هایی که درخارج از مرزهای این شهر تولید می شوند توسط ایستگاه ها ما پایش و کنترل نمی شوند. بدین جهت بهتر است که دلیلهای افزایش غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در اطراف تهران توسط محیط زیست استان بررسی شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، امسال سومین سالی است که طی روزهای سرد در پایتخت بوی نامطبوعی استشمام می شود. هرچند که مسئولان هر ازچند گاهی مرکز دفع زباله آراد کوه یا زمین های کشاورزی و دامداری های اطراف تهران و حتی فاضلاب شهری را بعنوان منبع این بو معرفی می کنند اما تا حالا هیچ یک از این منابع بعنوان منشا بوی نامطبوع تهران به تایید دستگاه های اجرائی نرسیده است.
1399/09/09
11:53:39
5.0 / 5
1327
تگهای خبر: آب , تولید , دستگاه , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است