واكنش مدیركل محیط زیست شهرداری به بازگشت بوی نامطبوع به تهران

واكنش مدیركل محیط زیست شهرداری به بازگشت بوی نامطبوع به تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در واكنش به استشمام بوی نامطبوع در بعضی نقاط شهر تهران در روز شنبه (8 آذر ماه) اظهار داشت: هنوز منبع یا منابع دقیقی برای بوی نامطبوع تهران شناخته نشده اند اما انباشت زه آب در لایه های زیر سطحی بعد از بارش باران، افرایش بار فاضلاب در شبكه زیر سطحی، آلودگی ناشی از سوخت فسیلی و تغییرات SO2 (دی اكسید گوگرد) در هوا و رطوبت هوا در این مساله بی تاثیر نیستند.شینا انصاری در گفت و گو با ایسنا در واکنش به بازگشت بوی نامطبوع تهران اظهار داشت: امسال سومین سالی است که کلانشهر تهران درگیر انتشار بوی نامطبوع شده است. سال ۹۷ برای اولین بار در روز چهارشنبه مورخ 12 دی ماه و در سال ۹۸ در ایام ۱۱، ۱۷، ۲۳ و ۲۴ آذرماه و روز یکم دی ماه، و امسال در 8 آذر ماه بوی نامطبوعی در بخش هایی از شهر تهران برای چند ساعت استشمام شد.

وی ضمن بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته با همکاری ادارات محیط زیست مناطق ۲۲ گانه شهر تهران امسال نیز همانند سال قبل مناطق مرکزی شهر تهران بیشتر با استشمام بوی نامطبوع درگیر بودند، اظهار نمود: در ۸ آذر سال جاری بویی در مناطق ۴، ۵، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ از حدود ساعت ۱۶ الی ۱۸ قابل استشمام بود.

انصاری افزود: مطابق با گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز هم سال قبل و هم سال جاری در این روزها باتوجه به داده های ایستگاه های سنجش هوا در سطح شهر تهران غلظت SO۲ (دی اکسید گوگرد) بطور ناگهانی بالا رفته است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: در این راستا اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران پروژه ای تحت عنوان " شناسایی عوامل بوی نامطبوع شهر تهران و ارائه راهکارهای اجرائی و مدیریتی جهت رفع آن" در دست انجام دارد تا علل ایجاد و انتشار ناگهانی بوی نامطبوع در شهر تهران شناسایی و رفع گردد.

انصاری در آخر اظهار داشت: گرچه هنوز منبع یا منابع دقیقی برای بوی نامطبوع تهران شناخته نشده است اما انباشت زه آب در لایه های زیر سطحی بعد از بارش باران، افرایش بار فاضلاب در شبکه زیر سطحی، آلودگی ناشی از سوخت فسیلی و تغییرات SO۲ (دی اکسید گوگرد) در هوا و رطوبت هوا در این مساله بی تاثیر نیستند.

منبع:

1399/09/10
22:46:48
5.0 / 5
1284
تگهای خبر: آب , بارش , كیفیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است