جولان آنفلوآنزا در میقان

جولان آنفلوآنزا در میقان

مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: به دنبال بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان، تا حالا 970 لاشه جمع آوری و به صورت اصولی دفن شده است.


رضا میرزایی در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: پایش مستمر تالاب میقان با جدیت کامل در حال انجام می باشد و تا حالا تعداد ۹۷۰ لاشه جمع آوری شده و دفن اصولی لاشه ها به همراه آهک پاشی انجام گرفته است.
وی بیان کرد: تیم های پایش محیط زیست به صورت مستمر تمام منابع آبی و سایر مناطق تحت مدیریت استان را درباب این بیماری رصد می کنند و خوشبختانه تا حالا به جز منطقه تالاب میقان، موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی دیده نشده است.
میرزایی با اعلان اینکه ۲۰۶ گونه پرنده در تالاب میقان اراک شناسایی شده است، اضافه کرد: بیشترین تلفات پرندگان در تالاب میقان اراک مربوط به غازهای خاکستری است و چندین گونه اردک و تنجه نیز در بین پرندگان تلف شده مشاهده می شود.
وی اظهار نمود: تردد به محوطه تالاب میقان اراک با شیوع این بیماری ممنوع شده و تدابیر لازم نیز در این خصوص اندیشیده شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان با تاکید بر اینکه کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب با مشارکت و هماهنگی دستگاه های متولی در حال انجام می باشد، از مردم خواست در صورت مشاهده لاشه پرندگان به هیچ عنوان به آنها دست نزنند و مراتب را برای پیگیری لازم به محیط زیست و دامپزشکی اطلاع دهند.1399/09/12
23:21:20
5.0 / 5
1456
تگهای خبر: آب , بیماری , پرندگان , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است