محققان می گویند؛

بالا رفتن خطر بیماری قلبی در زنان پس از یائسگی

بالا رفتن خطر بیماری قلبی در زنان پس از یائسگی

به گزارش حیوان خانگی بگیر بر اساس گزارش محققان، به قول محققان، گُرگرفتگی و تعریق شبانه تنها عوارض ناشی از ورود به دوره یائسگی نیست. بلکه نوسان در هورمون ها منجر به بروزر مشکلات قلبی در این دوره زمانی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، «سمر الخوداری»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پیتزبرگ آمریکا، در اینباره می گوید: «این مرحله از زندگی یک زن، زمان تسریع بروز مشکلات قلب و عروقی از جهاتی نظیر تغییر در چربی ها، چربی بدن، سندرم متابولیک و سلامت عروق است.»
وی در ادامه می افزاید: «این تغییرات به صورت قابل توجهی احتمال بیماری قلبی را در مراحل بعدی زندگی بالا می برد و بنابراین است که زنان و پزشکان شان، باید دوره یائسگی را زمان مهمی برای مداخله بدانند، نه اینکه منتظر بمانند تا سن زنان بالاتر رود و بیماری را تجربه کنند.»
محققان معتقدند توجه به این تغییر روند در زندگی زنان بسیار مهم می باشد چونکه بیماری قلبی علت اصلی مرگ در زنان است و فقط ۵۶ درصد زنان از این حقیقت آگاه هستند.
به گفته محققان، پزشکان باید مرحله یائسگی را به عنوان یک عامل خطر مشابه کلسترول بالا و فشار خون بالا در نظر بگیرند.
در این مدت، هورمون ها بسیار در حال نوسان هستند. یکی از اصلی ترین هورمون ها استروژن است. تصور می شود این هورمون مهم ترین محافظ قلب زنان در سنین اولیه زندگی است. هنگامی که یک زن یائسه می شود، سطح استروژن او پایین می ماند.
همچنین در این دوره، سطح کلسترول خون آغاز به افزایش می کند. شریان کاروتید ضخیم می شود که می تواند منجر به تصلب شریان شود. وزن اضافی ناشی از ذخیره چربی در اطراف ران و باسن به اطراف اندام های شکمی و قلب حرکت می کند و علایم سندرم متابولیک افزایش می یابد.
تمامی این فاکتورها می تواند شرایط بروز حملات قلبی یا سکته را فراهم آورد.

1399/09/17
12:08:36
5.0 / 5
695
تگهای خبر: بیماری , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است