پیگیری برای تملك و تبدیل 17 باغ به بوستان در تهران

پیگیری برای تملك و تبدیل 17 باغ به بوستان در تهران

حیوان خانگی بگیر: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از پیگیری برای تملک 17 باغ در تهران و تبدیل به بوستان عمومی در سال آینده آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در آیین بهره برداری از باغ سلیمانیه اظهار داشت: ۱۷ باغ تا حالا در شهر تهران تملک و به بوستان عمومی تبدیل گشته است. اقدام خوبی که در دوره شورای پنجم و مدیریت شهری در جهت تحقق رضایتمندی شهروندان تهرانی انجام شده است.
وی اضافه کرد: شهر تهران با توسعه نامتوازن و ساخت و سازهای گسترده ای که داشته ملاحظات محیط زیستی در آن رعایت نشده و این امر سبب شده هزاران اصله درخت در این شهر قطع و یا از بین برود.
وی اضافه کرد: بر طبق نگاهی که شورای شهر تهران در دوره پنجم داشته و مصوباتی که ابلاغ کرده، رویکرد شهرداری تهران نیز به کاهش قطع درختان و جایگزینی موثر عوامل اکولوژیک منجر گردیده است. شورای شهر در این دوره بازبینی در کمیسیون ماده ۷ را با سیستمی کردن پروسه کمیسیون در جهت حفاظت هوشمند از فضای سبز و درختان اقدام موثری انجام داده است و سعی شده با وضع جرایم واقعی قطع درختان به سمت واقعی شدن عوارض ناشی از قطع درختان حرکت نماید.
صدراعظم نوری افزود: در ضمن سالهای ۹۳ تا ۹۶ سالانه به طور متوسط ۴۵۰۰ ملک در کمیسیون ماده ۷ مورد بررسی قرار می گرفت و میانگین ۱۲ هزار اصله درخت به صورت خشک و یا قطع شده ثبت می شد و از محل این ها حدود چند ده میلیارد تومان جریمه منظور می شد که تنها ۱۵ درصد این جرایم وصول می شد اما از سال ۹۶ به بعد باتوجه به مصوبات شورا در سالهای ۹۷ و ۹۸ به صورت میانگین ۲۷ هزار پرونده سالانه در مناطق ۲۲ گانه بررسی شده که در سال ۹۷، ۶۷۰۰ اصله و در سال ۹۸، ۴۳۰۰ اصله درخت خشک ثبت شده است.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: عوارض درختان قطع شده در سامانه ثبت می شود و باتوجه به سیاستی که در شورا گرفته شد این جرایم در سال ۹۸، ۱۴۶ میلیارد تومان و در سال ۹۷، ۲۰۱ میلیارد تومان ثبت و وصول شد که همه آنها برای تملک باغات و گسترش فضای سبز استفاده می شود.
نوری افزود: خوشبختانه با پیگیری کمیسیون سلامت و کمیسیون ماده ۷ از محل عوارض و جرایم، باغاتی که در مناطق کم برخوردار وجود داشتند تملک و به سرانه فضای سبز شهر تهران اضافه گردید. بی شک سیستمی شدن کامل پروسه کمیسیون ماده ۷ از موفقیت های این دوره مدیریت شهری است که در جهت رضایتمندی بیشتر شهروندان انجام شده است.
وی اضافه کرد: از شروع دوره پنجم شورا تا حالا ۱۷ باغ جمعا به مساحت ۱۰۳ هزار و ۵۵۳ مترمربع تملک و به بوستان عمومی تبدیل گشته است. در سال ۹۹ نیز ۱۷ باغ دیگر در مناطق ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۶ و ۱۷ در دست بررسی و تملک است که با تحقق تملک این باغات ۳۴ قطعه باغ به فضای سبز شهر تهران افزوده می شود.
وی تاکید کرد: بی شک آنچه که در خزانه از محل این عوارض وجود دارد باید برای تملک باغات مصرف شود. حدود ۶۰ میلیارد تومان در حساب خزانه باقی مانده که باید با دستور شهردار تهران این رقم در اختیار کمیسیون ماده ۷ و سازمان بوستان ها قرار گیرد.
منبع:

1399/09/25
12:01:57
5.0 / 5
1334
تگهای خبر: باغ , حفاظ , سیستم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است