مساحت و جمعیت تهران با هم تناسب ندارد

مساحت و جمعیت تهران با هم تناسب ندارد

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس محیط زیست شهر تهران اظهار كرد: تمركز بسیاری از پدیده های صنعتی و معدنی در استان تهران باعث شده تا میزان آلودگی هوا افزایش پیدا كرده و منابع آب كاهش یابد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، محمدحسین بازگیر در بررسی چالش ها و خطرات آلودگی بصری، با اشاره به این كه مساحت و جمعیت شهر تهران در هماهنگی با یكدیگر نیستند، اظهار داشت: تراكم جمعیتی شهر تهران هم اكنون بسیار افزایش یافته و مقدار بالایی را نشان می دهد، به صورتی كه تراكم جمعیت در شهر تهران عددی حدود ۱۰ هزار نفر در هر كیلومتر مربع را در اختیار دارد.

وی با اشاره به اینكه امروزه سهم شهر تهران از استان تهران حدود ۶۰ درصد است، اظهار نمود: افزایش حاشیه های تهران و مبدل شدن آن ها به سكونتگاه های رسمی و غیر رسمی مفهوم تك شهری را از تهران سلب كرده است، به صورتی كه امروزه در استان تهران با مجموعه ای از شهرهایی در پهنه ای از سكونت گاهی مواجه هستیم.

رئیس محیط زیست شهر تهران همینطور با اشاره به اینكه امروزه ۳۰ درصد از صنایع كشور در استان تهران بارگذاری شده اند، عنوان كرد: هم اكنون خیلی از خدمات و درمان های مختلف در استان تهران واقع شده است، به صورتی كه تمامی مردم ایران به شكلی نیازمند این شهر هستند.

وی همینطور در ادامه افزود: حجم بالای جمعیت و معطوف بودن خیلی از خدمات در شهر تهران یكی از دلایل به وجود آمدن آلودگی هوا و افزایش پسماند شهری به شمار می آید.

بازگیر با بیان این كه مبحث توسعه در كشور ایران به خوبی شناخته نشده است، تصریح كرد: تمركز خیلی از پدیده های صنعتی و معدنی در استان تهران سبب شده تا میزان آلودگی هوا افزایش پیدا كرده و منابع آب را كاهش یابند.

وی همینطور در ادامه تصریح كرد: یك شهر پایدار و خوب همواره باید مكانی به دور از استرس و ناآرامی باشد.

رئیس محیط زیست شهر تهران در مورد فعالیت های این سازمان، توضیح داد: سازمان محیط زیست بخش عمده ای از مسئولیت های نظارتی را بر عهده دارد، در حالیكه بعضی از اوقات مجری قوانین هم است؛ به صورتی كه خیلی از استانداردها در حوزه محیط زیست و شناسایی موارد آلاینده و برخورد با آن ها هم جزوی از فعالیت ها و وظایف این سازمان به شمار می آید.


 

1396/10/22
22:43:17
5.0 / 5
2610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است