مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاكیدكرد

ضرورت همكاری شهرداری تهران برای مدیریت سیلاب شمال پایتخت

ضرورت همكاری شهرداری تهران برای مدیریت سیلاب شمال پایتخت

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خواهان همکاری هرچه بیشتر شهرداری تهران و دستگاههای مرتبط در تداوم اجرای پروژه های آبخیزداری و مدیریت سیلاب شمال پایتخت شد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا علینقی حیدریان که در جلسه هم اندیشی و هم افزایی برای انجام اقدامات پیشگیرانه کنترل سیل و رسوب و مدیریت سیلاب شمال تهران که با حضور اصغر عطایی - مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران - و دیگر دستگاههای ذی ربط تشکیل شده بود، اضافه کرد: از آنجایی که سیلاب های ناشی از حوزه های آبخیز مشرف به شهر تهران تهدیدی جدی برای پایتخت به حساب می آید، بر همین مبنا لزوم ایجاب می کند تا با تعامل و همکاری شهرداری تهران و دیگر دستگاههای اجرایی و مرتبط اقدامات آبخیزداری در حوزه های آبخیز بالادست شمال تهران صورت گیرد.

وی افزود: طی سالهای گذشته اقدامات خوب و اثربخشی در حوزه های آبخیز دامنه جنوبی البرز به مرحله اجرا درآمده به صورتی که تابحال ۷۰۰ سازه مکانیکی در این عرصه های آبخیز راه اندازی شده است و بر مبنای بررسی های به عمل آمده ۵۰۰ سازه دیگر نیاز است تا در این عرصه های آبخیز ایجاد شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اجرای پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره و اظهارکرد: با عنایت به اهمیت اجرای پروژه های آبخیزداری در کنترل سیل و رسوب و تقویت سفره های آب زیرزمینی، در سه سال گذشته اعتبارات خوبی از محل صندوق توسعه ملی به انجام عملیات آبخیزداری و آبخوان داری اختصاص یافت که این اعتبارات جان تازه ای به اجرای این گونه پروژه ها داده و جهشی در فعالیتهای آبخیزداری در سطح استان تهران بوجود آورده است.

حیدریان در بخش دیگری از سخنان خود به پیشنهاد انعقاد تفاهمنامه همکاری با شهرداری تهران درمورد اجرای پروژه های آبخیزداری در شمال تهران اشاره و اظهارکرد: به منظور بهره مندی از ظرفیت های موجود شهرداری تهران در زمینه های اعتباری و تجهیزات، پیش نویس تفاهمنامه همکاری میان منابع طبیعی استان تهران و شهرداری تهران تهیه شده که بعد از بررسی های به عمل آمده به امضا خواهد رسید.

در این جلسه اصغر عطایی - مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران - ضمن اشاره به تغییرات اقلیمی و بارش های یکباره، وقوع سیلاب ها و خسارت های مالی و جانی ناشی از این سیلاب ها را تهدیدی جدی برای پایتخت برشمرد و تصریح کرد: کلانشهر تهران از لحاظ توپوگرافی و شیب تندی که از شمال به سمت جنوب وجود دارد همینطور تراکم بالای جمعیتی از حساسیت خاصی برخوردار می باشد که بر همین مبنا شهرداری تهران آمادگی هرگونه همکاری برای مقابله با این مخاطره طبیعی دارد.

وی خاطرنشان کرد: تهران دارای ۵۳۰ کیلومتر مسیل و کانال های جمع آوری آب های سطحی است که با عنایت به اهمیت مبحث کنترل سیلاب، لایروبی این مسیل ها و کانال ها به صورت مستمر در دستور کار مجموعه خدمات شهری قرار دارد.

عطایی بر عزم جدی شهرداری تهران در خصوص همکاری با منابع طبیعی در اجرای اقدامات پیشگیرانه آبخیزداری تاکید کرد و اظهار داشت: با عنایت به سیل خیزی شهر تهران لازم است این اقدامات در نقاط بحرانی هرچه سریع تر به مرحله اجرا درآید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات آبخیزداری انجام شده از جانب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران توسط معاون آبخیزداری این اداره کل عرضه و مقرر شد به استانداری تهران پیشنهاد شود جلسه ای جهت هماهنگی و هم افزایی امور در ارتباط با کنترل سیل با دستگاههای ذیربط شامل منابع طبیعی، آب منطقه ای، آبفای شهری، شهرداری تهران، مدیریت بحران و... به ریاست استانداری برگزار گردد.
1399/10/07
19:31:25
5.0 / 5
678
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است