۳ اطلاعیه هشداری هواشناسی درباره آلودگی شدید هوای ۸ كلانشهر و طوفانی شدن خلیج فارس و دریاها

۳ اطلاعیه هشداری هواشناسی درباره آلودگی شدید هوای ۸ كلانشهر و طوفانی شدن خلیج فارس و دریاها

به گزارش حیوان خانگی بگیر سازمان هواشناسی با صدور سه اطلاعیه هشداری از آلودگی شدید هوا در هشت کلانشهر کشور طی هفته آینده و طوفانی شدن خلیج فارس،  دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا طی روز جمعه (۱۲ دی) در استان های تهران، کرج و قم و طی روز شنبه (۱۳ دی) در استان های تهران، کرج، قم و مشهد دور از انتظار نیست.

بر اساس این اخطار طی روز یکشبنه (۱۴ دی) آلودگی هوا در استان های تهران، کرج، قم و مشهد ادامه دارد و طی روز دوشنبه (۱۵ دی ماه) در استان های اصفهان و مشهد با انباشت آلاینده ها مواجه خواهیم بود.

سازمان هواشناسی اخطار داده است که طی روز سه شنبه ( ۱۶ دی ماه) آلودگی هوا در استان های تهران کرج و قم دور از انتظار نیست همینطور آلودگی طی روز چهارشنبه (۱۷ دی) علاوه بر این سه استان به اراک، اصفهان و تبریز هم می رسد.

بر این اساس طی روز پنجشنبه (۱۸ دی) هوای هفت کلانشهر - تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد - آلوده خواهد بود.

سازمان هواشناسی اخطار داده است که پتانسیل افزایش غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی وجود دارد همینطور پیش بینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون شهری به شرایط بسیار ناسالم برسد. بدین جهت سفارش می شود که تردد خودرو ها کم شود و فعالیت واحدهای صنعتی کنترل شود.

تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد و اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.

سازمان هواشناسی همینطور با صدور هشداری زرد رنگ از پایداری جو و سکون هوا در بعضی مناطق کشور طی هفته آتی آگاهی داده است.

بر اساس این اخطار امروز (۱۲ دی) کیفیت هوا در تبریز، قزوین، اراک، اصفهان و مشهد آلوده خواهد بود و طی فردا هم آلودگی در تبریز، قزوین، اصفهان و اراک ادامه دارد.

سازمان هواشناسی در ادامه اخطار زرد رنگ خود تاکید کرده است که طی روز یک شنبه (۱۴ دی) کیفیت هوا در تبریز، قزوین، اراک و اصفهان نامطلوب خواهد بود و کیفیت هوا طی روز دوشنبه (۱۵ دی) هم در تبریز، قزوین، کرج، تهران، اراک و قم همچنان آلوده پیش بینی می شود.

آلودگی هوا طی روز سه شنبه (۱۶ دی) در تبریز، قزوین، اراک و اصفهان و طی روز چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ دی) در قزوین ماندگار است.

سازمان هواشناسی اخطار داده است که پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و درصورت عدم کاهش منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد. بدین جهت تمامی افراد - بخصوص سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی - از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز هم احتیاط شود.
خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر طوفانی می شود
بر اساس این گزارش سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار دیگری از افزایش ارتفاع موج و طوفانی شدن خلیج فارس، دریای عمان، تنگه هرمز و دریای خزر طی روزهای شنبه (۱۳ دی) تا سه شنبه (۱۶ دی) آگاهی داده است.

بر اساس این هشدار زرد رنگ فردا (۱۳ دی) نواحی مرکزی خلیج فارس و دریای عمان، طی روز یکشنبه (۱۴ دی) خلیج فارس و دریای عمان و طی روز دوشنبه (۱۵ دی) شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.

این شرایط طی روز سه شنبه (۱۶ دی) در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی اخطار داده است که احتمال غرق شدن قایق های کوچک، صدمه دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در کارهای دریایی در ساحل و کارهای فراساحل وجود دارد.

محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بخصوص فراساحل و احتیاط در تفریحات آبی از سفارش های سازمان هواشناسی است.

در ادامه اخطار دریایی هواشناسی آمده است که از اواخر وقت روز یکشنبه (۱۴ دی) تا روز دوشنبه (۱۵ دی) غرب دریای خزر مواج است و ارتفاع موج به حدود یک متر خواهد رسید. بدین جهت احتمال غرق شدن قایق های کوچک، صدمه دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در کارهای های دریایی در ساحل و کارهای فراساحل وجود دارد.

سازمان هواشناسی سفارش کرده است که در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین، تفریحی و فعالیت شیلاتی محدودیت ایجاد شود و تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بخصوص فراساحل اتخاذ و در تفریحات آبی هم احتیاط شود.
1399/10/13
12:35:54
5.0 / 5
1123
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , بیماری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است