اجرای عملیات احیای ۶۰۰ هكتار از مراتع

اجرای عملیات احیای ۶۰۰ هكتار از مراتع

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: امسال عملیات احیای اکوسیستم های مرتعی در سطح ۶۰۰ هکتار از عرصه های مرتعی استان تهران به مرحله اجرا در می آید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سید نقی عزیزی در کارگاه آموزشی «احیای اکوسیستم های مرتعی» که به صورت مجازی برگزار شد، اضافه کرد: اقدامات «احیای اکوسیستم های مرتعی» در جهت اجرای طرح ۹ در ۹۹ و اقدامات جهشی انجام و شامل پروژه های بذرکاری، بذر پاشی، کپه کاری، مدیریت چرا، ذخیره نزولات، پایش مراتع و... می شود و با هدف حفظ و بهبود اکوسیستم های مرتعی صورت می گیرد.

وی با اعلان اینکه همزمان با اجرای پروژه های در ارتباط با احیای اکوسیستم های مرتعی، احیا و توسعه رویشگاه های گیاهان دارویی و صنعتی (محصولات فرعی مرتعی) در سطح ۸۰۰ هکتار از مراتع استان تهران هم پیشبینی شده است، اظهارکرذ اقدامات توسعه این گیاهان در مناطقی که خاستگاه رویشی آنها باشد، اجرائی می شود و این اقدامات با مشارکت بهره برداران عرفی مراتع و در جهت احیای رویشگاه های مرتعی صورت خواهد گرفت.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اهمیت اقدامات احیای مراتع اشاره نمود و اظهار داشت: مراتع یکی از مهم ترین سرمایه های طبیعی شمرده می شود که بهره برداری صحیح همراه با عملیات اصلاح و احیای آنها می تواند نقش اساسی در جهت حفظ آب، خاک و تأمین نیازمندی های کشور در زمینه فرآورده های پروتئینی، داروئی و صنعتی، کاهش روان آب ها و کنترل سیل و رسوب داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این کارگاه آموزشی که به صورت مجازی برگزار شد، کارشناسان امور مراتع استان تهران حضور داشتند.

منبع:

1399/10/13
23:01:53
5.0 / 5
1303
تگهای خبر: آب , آموزش , سیستم , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است