معاون سازمان محیط زیست:

عدم آموزش بخشی از محیط بانان

عدم آموزش بخشی از محیط بانان

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به برنامه هیات علمی دانشكده محیط زیست، اظهار داشت: تابحال بخش بزرگی از كاركنان و محیط بانان كشور آموزش مناسب ندیده اند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، كاوه مدنی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشكده محیط زیست كشور مستقر در كرج، اضافه كرد: انتظار می رود كه بخشی از این وظیفه را دانشكده محیط زیست و اعضای هیات علمی آن عهده دار شوند و به سازمان كمك كنند چون كه مبحث آموزش امری كلیدی و توقف ناپذیر است.
وی با اشاره به اینكه توسعه همیشه به مفهوم بزرگ شدن نیست اظهار داشت: گاهی اوقات توسعه به معنای تمركز روی یك حوزه است.
مدنی با قدردانی از خدمات دكتر طالبی (رئیس سابق دانشكده محیط زیست)، وی را فردی دلسوز عنوان نمود كه در شرایط دشوار با صبوری مدیریت دانشكده را برعهده داشته است.
وی دكتر بزرگ حداد سرپرست جدید دانشكده محیط زیست را از چهره های برجسته علمی در كشور دانست و اظهار داشت: با عنایت به سوابق درخشان و كارنامه بسیار پرافتخاری كه داراست اساساً می تواند در این كرسی، سبب موفقیت های بیشتر برای دانشكده و سازمان حفاظت محیط زیست شود.
در ادامه این مراسم دكتر احمد طالبی، رئیس سابق این دانشكده اظهار داشت: من بعنوان عضوی از خانواده دانشكده محیط زیست كه از سال 1373 به آن پیوسته ام آرزو می كنم كه آقای دكتر بزرگ حداد كمك نماید تا دانشكده به سمت توسعه پیش برود و زمینه ارتقای آن در آینده بیش از پیش فراهم آید.
طالبی با اشاره به اینكه كارنامه دانشكده محیط زیست نشان داده است كه همواره در دشوارترین روزها كنار سازمان محیط زیست بوده، اضافه كرد: اطمینان دارم كه بدنه دانشجویی و پرسنلی دانشكده از این پس هم با توان مضاعف سازمان محیط زیست را در جهت اهداف متعالی یاری می كند.
در ادامه این مراسم دكتر امید بزرگ حداد، رئیس جدید دانشكده محیط زیست بیان داشت: خدمت در نهادهای دانشگاهی برای من افتخار است و امیدوارم با همكاری اعضای هیات علمی و كارشناسان دانشكده محیط زیست بتوانیم در كنار هم اهداف و برنامه های تعریف شده از جانب سازمان محیط زیست در زمینه های آموزش و پژوهش را به خوبی پیش ببریم.
وی بیان داشت: امروز متاسفانه خیلی از دانشگاه های كشور با كمبود درخواست دانشجویان برای تحصیل مواجهند و صندلی خالی به یكی از معضلات تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: به نظر می رسد این مورد در سال های آینده حتی شدیدترهم شود به همین خاطر باید در نوع آموزش و پژوهش تجدیدنظرهایی به وجود آید و از ظرفیت های تازه بهره گرفته شود.
در ادامه این مراسم با ابلاغ حكمی از جانب رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور، حكم انتصاب دكتر بزرگ حداد به وی تقدیم شد و از تلاش های دكتر احمد طالبی با اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.
امید بزرگ حداد كه هم اكنون سرپرستی پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار را عهده دار است، معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی كاربردی را هم در كارنامه اداری خود دارد.
وی فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران در مقاطع كارشناسی از دانشگاه تبریز، كارشناسی ارشد از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دكتری از دانشگاه علم و صنعت ایران و پسا دكتری از دانشگاه های تورنتو كانادا و دیویس كالیفرنیا در آمریكا است و در سال 2014 جزء یك درصد دانشمندان برتر جهان انتخاب گردید.
دانشكده محیط زیست كه از سال 1351 در كرج بعنوان تنها مركز آكادمیك آموزش های محیط بانی دایر شد در رشته های مختلف محیط زیست اقدام به آموزش دانشجو در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد می كند.

 

1396/10/25
14:54:50
5.0 / 5
2456
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است