تمامی مخازن مازوت نیروگاه های تهران پلمب است

تمامی مخازن مازوت نیروگاه های تهران پلمب است

به گزارش حیوان خانگی بگیر روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق حرارتی اعلام نمود: در سطح استان تهران پنج نیروگاه ری (باقرآباد)، طرشت (ستارخان)، بعثت (محله خزانه) پرند (ابتدای شهر پرند) و شهدای پاکدشت (شهرستان پاکدشت) وجود دارد که هیچ یک از سوخت مازوت استفاده نمی کنند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیرو گزارش ها و اخبار درج شده در رسانه ها درباره مصرف مازوت در نیروگاه های تهران، روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق حرارتی توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به عموم مردم منتشر نمود.
طبق این توضیحات، نیروگاه ری همچون نیروگاه های گازی کشور به حساب می آید که تنها می تواند از سوخت گاز استفاده می نماید. نیروگاه های پرند و شهدای پاکدشت سیکل ترکیبی و نیروگاه های طرشت و بعثت بخاری هستند. سوخت اول تمامی نیروگاه های کشور گاز است و سوخت دوم به صورت مایع در مخازن سوخت هر نیروگاه ذخیره می شود تا در مواقع بحرانی و قطع گاز از آن استفاده گردد. در نیروگاه های گازی، سوخت دوم گازوییل و در نیروگاه های بخاری سوخت دوم مازوت است.
تنها نیروگاه های طرشت و بعثت در تهران امکان استفاده از سوخت مازوت بعنوان سوخت دوم را دارند، که به خاطر موقعیت جغرافیایی تهران و مسایل محیط زیست محیطی سالهای متمادی است که به هیچ وجه از سوخت دوم استفاده نکرده و در حال مصرف گاز هستند. در نیروگاه ری، پرند و شهدای پاکدشت هم همچنان سوخت اصلی گاز استفاده می شود.
نیروگاه طرشت داری چهار واحد بخار به ظرفیت کل ۵۰ مگاوات و یک واحد گازی کوچک ۲۵ مگاواتی است که حدود ۴۰ سال است که از سوخت مازوت استفاده نکرده است. تمامی واحدهای این نیروگاه از مهرماه برای بحث تعمیرات از مدار خارج شد است و نیروگاه برق تولید نمی کند و در واقع خاموش است.
در نیروگاه بعثت هم از سوخت گاز استفاده می شود و پلمپ مخزن مازوت آن از سال 1392 باز نشده است. هم اکنون به علت احتیاج به تولید برق، هر سه واحد این نیروگاه در حال تولید برق است. مبحث عدم استفاده از مازوت در بازدیدهای محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران، از این نیروگاه مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.
نیروگاه شهید منتظر قائم دراستان البرز و شهرستان فردیس کرج قرار دارد هم هم اکنون از سوخت گاز استفاده می نماید و از سال ۹۴ مخازن مازوت آن پلمب است و اداره محیط زیست استان البرز به صورت آنلاین درحال رصد این نیروگاه است. در اتاق فرمان این نیروگاه سیستم پایش گازهای خروجی از اگزوهای واحد بخار نصب شده که امکان رصد آنلاین این نیروگاه را فراهم می آورد.
البته هم اکنون به علت کمبود سوخت گاز، دو واحد گاز و دو واحد بخار این نیروگاه از مدار خارج شده و واحدهای دیگر با نصف توان در حال تولید برق هستند. این نیروگاه دارای سه واحد گازی هر یک به ظرفیت ۱۱۶ مگاوات، سه واحد بخار بخش سیکل ترکیبی به ظرفیت ۱۰۰ مگاوات و ۴ واحد بخار قدیمی هرکدام به ظرفیت ۱۵۶ مگاوات است.
روابط عمومی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی آمادگی دارد تا امکان ورود تمامی خبرنگاران و اصحاب رسانه و تهیه گزارش مستند در اینباره را به نیروگاه های فوق در استان تهران و البرز فراهم آورد.
منبع:

1399/10/14
18:16:48
5.0 / 5
1126
تگهای خبر: آب , تولید , سیستم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است