آریان پور:

دلیل استفاده از مازوت باید به مردم اعلام گردد

دلیل استفاده از مازوت باید به مردم اعلام گردد

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که آلودگی هوا بیماری های ریوی را تشدید می کند، اظهار داشت که آلودگی هوا سبب تقویت بیماری کرونا می شود و عاملی تشدید کننده بشمار می رود.


رضا آریان پور در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آلودگی هوای تهران و سوزانده شدن و استفاده از مازوت در بعضی کارخانجات اظهار نمود: بحث استفاده از مازوت قبلا هم بوده ما در شهرستان مینودشت استان گلستان کارخانه سیمانی داریم از مدت ها قبل مردم نگرانی از بابت آلودگی ناشی از این کارخانه داشتند اما تلاش می شد که در این کارخانه فیلترهایی گذاشته شود تا جلوی آلودگی هوا را بگیرند به محض این که سهمیه کارخانه کاهش پیدا کرد و گازی تحویل ندادند مجبور به استفاده از مازوت شدند حال این که آلودگی ناشی از سوخت مازوت خیلی بیشتر از گاز است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: آلودگی هوای این روزهای بعضی از نقاط کشور در شرایطی اوج گرفته که شیوع کرونا را هم شاهد می باشیم. بیشترین موارد مبتلا شدن و مرگ و میر ناشی از کرونا در ارتباط با افراد مسن و یا دارای بیماری زمینه ای به خصوص ریوی است که اینها هم بیشتر از سایر افراد در مقابل آلودگی هوا صدمه پذیر هستند، بنابراین تداخل آلودگی هوا با کرونا سبب می شود که بیماری کرونا تقویت شود.
آریان پور با بیان اینکه آلودگی هوا تشدید کننده بیماری های ریوی است، اظهار نمود: کسی که سابقه بیماری ریوی داشته باشد و در هوای آلوده تنفس کند احتمال ابتلای او به سایر بیماری ها به خصوص کرونا بیشتر می شود. باید مسؤلان به این نکته توجه نمایند که آلودگی هوا بیماری کرونا را زیاد می کند اگر کسی حتی کرونا از نوع خفیف آنرا هم گرفته باشد و در محیط آلوده هوا قرار گرفته باشد کرونای او تشدید خواهد شد.
نماینده مینودشت در مجلس شورای اسلامی درباره ی علت استفاده از مازوت اظهار داشت: این مورد باید بررسی شود مشخصا با مدیرعامل گاز استان گلستان صحبت کردم و این سوال را پرسیدم که وقتی ما دومین ذخیره گاز دنیا را داریم و مدعی صادرات گاز به سایر کشورها هستیم چرا باید به سمت استفاده از مازوت برویم؟ در سالیان گذشته سیاست دولت ها سرمایه گذاری بر روی پمپ گاز و گازسوز کردن خودرو ها و استفاده از سوخت گاز بود تا آلودگی کم شود حال چه شده که به عقب برگشته و کارخانه ها به جای گاز از سوخت مازوت استفاده می کنند؟ این مورد باید در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مبحث بررسی قرار گیرد و نتایج آن به مردم اعلام گردد.
منبع:

1399/10/15
13:33:56
5.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است