صابریان

افزایش ۷ درصدی مأموریت های اورژانس تهران در ایام آلودگی هوا

افزایش ۷ درصدی مأموریت های اورژانس تهران در ایام آلودگی هوا

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس اورژانس تهران اظهار داشت: در ۵ روز گذشته بین ۵ تا ۷ درصد مأموریت های اورژانس تهران در ارتباط با بیماران قلبی و تنفسی افزایش داشته همینطور تماس با اورژانس در این ۵ روز ۱۰ درصد افزایش داشت.پیمان صابریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در ۵ روز گذشته بین ۵ تا ۷ درصد مأموریت های اورژانس تهران در ارتباط با بیماران قلبی و تنفسی افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: همینطور تماس با سامانه اورژانس تهران در این ۵ روز گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.
رئیس اورژانس تهران سفارش کرد: بیماران قلبی و تنفسی در روزهایی که هوا آلوده است لبنیات بیشتری استفاده کنند، سبزیجات را فراموش نکنند و داخل خانه بمانند.
وی اظهار داشت: به این بیماران سفارش می کنم اگر لازم است به بیرون از خانه بیایند در بازه های زمانی که ترددها کمتر است و به اصطلاح شهر خلوت است از منزل خارج بشوند.
صابریان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا آلودگی هوا می تواند وضعیت افرادی که به کرونا مبتلا هستند را وخیم کند اظهار داشت: فردی که به کرونا مبتلا است باید حتما قرنطینه را جدی بگیرد. بیماری کرونا چون یک بیماری تنفسی است و آلودگی هوا هم مستقیم بر روی سیستم تنفسی تاثیر دارد می تواند وضعیت این افراد را وخیم کند. بدین منظور است که می گویم افراد مبتلا به کرونا هم برای قطع زنجیره این بیماری و همینطور برای پیشگیری از وخیم شدن وضعیت جسمانی شان در خانه بمانند.
وی افزود: اگر در منزل باشید و برای تهویه هوا پنجره را باز کنید آلودگی هوا خیلی نمی تواند تاثیر بگذارد اما اگر افراد مستقیم در معرض آلودگی هوا در خیابان ها قرار بگیرند آلودگی هوا تاثیر جدی بر آنها می گذارد.
رئیس اورژانس تهران در انتها اظهار داشت: سفارش می کنم بیماران قبلی و ریوی اگر درد قفسه سینه و یا تنگی نفس داشتند با اورژانس حتما تماس بگیرند.


منبع:

1399/10/15
23:55:15
5.0 / 5
1101
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است