رئیس كل دادگستری استان گلستان اعلام كرد

بازگشت ۴۷۰ هكتار از مراتع گنبد كاووس به منابع طبیعی بعد از ۵۰ سال

بازگشت ۴۷۰ هكتار از مراتع گنبد كاووس به منابع طبیعی بعد از ۵۰ سال

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس کل دادگستری استان گلستان از بازگشت ۴۷۰ هکتار از مراتع گنبد کاووس به منابع طبیعی اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان از بازگشت ۴۷۰ هکتار از مراتع گنبد کاووس به منابع طبیعی بعد از ۵۰ سال اطلاع داد و اظهار نمود: مالک این اراضی با سند رسمی مدعی ۵۰۰ هکتار از مراتع گنبد کاووس بود و رای دادگاه را هم برای این اراضی گرفته بود.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه کرد: به دلیل اهمیت موضوع، پرونده در کمیسیون ماده ۴۷۷ دادگستری گلستان بررسی و رای خلاف بین شرع تشخیص داده شد و برای اعلام نظر به دفتر رئیس قوه قضاییه فرستاده شد.

وی با بیان اینکه بعد از موافقت رئیس قوه قضاییه پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شد، اظهار داشت: قضات شعبه اول دیوان عالی بعد از بررسی پرونده و با استناد به نقشه های هوایی قدیمی منطقه، فقط حدود ۲۷ هکتار از این زمین ها را کشاورزی شناختند و مابقی را منابع ملی اعلام نمودند.

هاشمیان با اشاره به اینکه رای دیوان عالی کشور قطعی است، اظهار داشت: با ابطال سند، این مراتع بعد از بیشتر از ۵۰ سال باردیگر به منابع طبیعی استان گلستان بازگشت.

منبع:

1399/10/21
13:51:48
0.0 / 5
916
تگهای خبر: كشاورزی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است