چشم انداز نگران كننده میزان دی اكسید كربن جو زمین در ۲۰۲۱

چشم انداز نگران كننده میزان دی اكسید كربن جو زمین در ۲۰۲۱

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی انگلیس پیشبینی می کند که امسال میلادی دی اکسید کربن موجود در جو زمین به قدری افزایش خواهد یافت که از میزان آن تا قبل از آغاز انقلاب صنعتی، ۵۰ درصد بیشتر خواهد بود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، کارشناسان می گویند، این مرحله نگران کننده در شرایطی رخ می دهد که بشر همچنان به تولید گازهای گلخانه ای از راه مصرف سوخت های فسیلی و جنگل زدایی ادامه می دهد.
سازمان هواشناسی انگلیس پیشبینی می کند که سطح دی اکسید کربن در جو زمین در رصدخانه «موانا لوا» هاوایی، چندین هفته از آوریل تا ژوئن از میزان ۴۱۷ ذره در میلیون (ppm) خواهد گذشت.
این رقم ۵۰ درصد بیشتر از میزان دی اکسید کربنی است که در اواخر قرن هجدهم میلادی و با شروع انقلاب صنعتی، در جو وجود داشت. بر مبنای اعلام سازمان هواشناسی انگلیس، در آن زمان سطح دی اکسید کربن اتمسفر چیزی حدود ۲۷۸ ذره در میلیون بوده است.
پروفسور ریچارد بتس که پیشبینی های سالانه اداره هواشناسی انگلیس را مدیریت می کند، می گوید: میزان دی اکسید کربن سال قبل در رصدخانه موانا لوا برای چند روز به ۴۱۷ ذره در میلیون رسید، اما این نخستین باری خواهد بود که چند هفته متوالی به این میزان برسد.
او می افزاید: رسیدن به میزان ۴۱۷ ذره در میلیون در سالجاری، تغییرات فیزیکی فوری و ناگهانی در آب وهوای زمین ایجاد نمی کند، اما نشانه ای آشکار و نمادین است و چونکه نشان داده است که ما به چه میزان ترکیبات اتمسفر را با فعالیتهای انسانی دستخوش تغییر کرده ایم و هنوز در راه خطا پیش می رویم.
به گزارش ایندیپندنت، محدود کردن گرمایش جهانی به میزان ۱.۵ درجه سانتیگراد بالاتر از دوران پیشاصنعتی، هدف آرمانی و آرزومندانه ای است که کشورها در توافقنامه پاریس تعیین کرده اند.1399/10/23
20:14:17
0.0 / 5
1140
تگهای خبر: آب , تولید , جنگل , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است