استاندار مركزی عنوان كرد:

لزوم صرفه جویی در مصرف گاز

لزوم صرفه جویی در مصرف گاز

به گزارش حیوان خانگی بگیر مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: هرچند وزارتخانه های نفت و نیرو به استان و نیروگاه فشار می آورند تا روزانه مصرف مازوت به ۷ میلیون لیتر برسد، اما اجازه مصرف بیشتر سوخت مازوت در نیروگاه شازند را نداده ایم.


سید علی آقازاده ۲۴ دیماه در جلسه شورای اداری استان مرکزی ضمن اشاره به مبحث اقامه نماز جماعت در ادارات استان مرکزی، ضمن اشاره به مساله آلودگی هوای اراک خاصه در یک ماه اخیر، اظهار نمود: متاسفانه آلودگی هوا همه کشور را فرا گرفته است و یکی از علل اصلی آن عدم بارندگی است. از اول دیماه تابحال یک میلیمتر باران در استان دریافت نشده است، در زمستان پدیده وارونگی دما هم رقم می خورد و با نبود بارندگی و پایداری هوا، چیزی جز آلودگی هوا بر جای نمی ماند که همه کشور را درگیر کرده است، البته شرایط اراک نسبت به برخی کلانشهرها بهتر است، هرچند که یک روز آلوده هم زیاد است.
وی خاطرنشان کرد: مشکلی در تولید برق وجود ندارد و نیروگاه فعال است، اما مشکل در تأمین سوخت نیروگاه هاست، اگر نیروگاه سوخت داشته باشند، خاموشی ها به صفر می رسد، اما در شرایط کنونی برخی نیروگاه ها سوخت دریافت نمی کنند یا به مانند نیروگاه شازند اجازه مصرف بیشتر مازوت به آنها داده نمی گردد، پس میزان فعالیت آنها و تولید برق کاهش یافته است.
آقازاده، با اشاره به اینکه در زمستان اغلب گاز کشور برای مصارف خانگی و صنعت اختصاص می یابد، اظهار داشت: اگر ۱۰ درصد کاهش مصرف گاز را دنبال نماییم، حتما مشکلات کاسته می شود و شاهد این میزان از خاموشی نخواهیم بود. می توانیم با عنایت به استقرار پالایشگاه شازند در کنار نیروگاه، اجازه مصرف مازوت به میزان لازم را بدهیم، اما اینکار آلودگی به همراه خواهد داشت که مخالف آن هستیم و این اجازه را تابحال نداده ایم، هر چند که وزارتخانه های نفت و نیرو به استان و نیروگاه فشار می آورند تا روزانه مصرف مازوت به ۷ میلیون لیتر برسد. واقعا در شرایط اضطرار هستیم، اگر سوخت را قطع نماییم، همین برقی هم که در کشور تولید می شود به شدت کاسته می شود. در شرایط اضطرار تصمیم گرفتن خیلی سخت است.
وی ضمن اشاره به اعلام شرکت گاز در اواخر تابستان در خصوص احتمال مصرف مازوت در فصل زمستان، اظهار داشت: این شرایط سخت را متصور نبودیم، اما با این همه تلاش شد که مصرف مازوت بالا نرود و حتی تنها استانی بودیم که دو مرتبه ادارات مان تعطیل شدند.
استاندار مرکزی تصریح کرد: به نظر می آید که تا یک ماه آینده خاموشی داشته باشیم، اما باید برنامه ریزی شده و با اطلاع قبلی باشد. در فضای مجازی گفته شد که چون اجازه افزایش مصرف مازوت داده نشده شرکت برق در حال تلافی است، اما این چنین نیست، این خاموشی ها در همه کشور در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اینکه باید فشار کمتری به صنایع وارد کرد و با پیشنهاد تعطیلی یک روز در هفته کارخانجات به علل مختلف موافق نیستم، در مورد توزیع بسته های معشیتی تا آخر سال، اظهار داشت: پیشبینی شده است که تا آخر سال جاری و در هر مرحله ۱۰۰ هزار بسته تهیه شود، بیشتر از دو ماه تا آخر سال باقی نمانده و باید گزارش این امر در جلسه آتی عرضه شود تا به مانند دو مرحله قبل بسته های معیشتی به دست مردم برسد.
آقازاده اظهار داشت: در مبحث برگزاری نماز جماعت به حفظ پروتکل های بهداشتی توجه جدی صورت گیرد تا بعد از شکست کرونا، بتوان صفوف نماز را فشرده تر برگزار نماییم.
وی ضمن اشاره به برگزاری همایش غدیر در استان مرکزی، اظهار داشت: از اردیبهشت ماه مقالات این همایش در حال دریافت است و ششم اسفندماه با برگزاری این همایش مقالات عرضه می شود. باید دستگاههای اجرایی استان، توان خود برای برگزاری هرچه باشکوهتر جشن میلاد حضرت علی(ع) و این همایش به کار گیرند.
آقازاده در مورد دهه فجر اظهار داشت: در این ایام باید عملکرد یکساله دستگاههای اجرایی عرضه شود و از سویی این ایام متبلور کننده خواست مردم است. تابحال ۴۲ تجربه خوب داشته ایم و سال جاری شرایط متفاوت می باشد و باید با اقتدار بیشتری برنامه های آن برگزار گردد. پس از یک دوره بسیار سیاه در تاریخ حکومت امریکا فردی جاهل و جنگ طلب و خارج از چارچوب دموکراسی با فضاحت و آبروریزی بزرگی در حال کندن از جایگاه خود است، این فرد تمام قدرت امریکا را به کار گرفت که به ایران را ضربه وارد کند، اما نتوانست و این روح پلید امروز هیات حاکمه امریکا را ترک می کند و بار دیگر با وجود خسارت های بسیار همچون ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، مقاومت مردم ایران به منصه ظهور رسید، پس باید سال جاری دهه فجر بهتر از سالهای قبل برگزار گردد.
منبع:

1399/10/25
00:02:01
0.0 / 5
1097
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است