واگذاری ۱۲ پارك جنگلی تا آخر سال جاری به شهرداری های تهران

واگذاری ۱۲ پارك جنگلی تا آخر سال جاری به شهرداری های تهران

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: باتوجه به دستورالعمل ها، ضوابط و قوانین مربوطه، کمیته فنی بالاترین مرجع تصویب و تصمیم گیری درباب اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سید نقی عزیزی در حاشیه بیست و هشتمین جلسه کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی استان تهران به موضوعات اولویت دار کمیته فنی امسال پرداخت و اظهارکرد: در جهت اقدامات جهشی در چارچوب طرح ۹ در ۹۹، یکی از موضوعاتی که با اولویت در دستور کار این کمیته امسال قرارداد، احاله مدیریت بهره وری پارک های جنگلی است که درصدد هستیم در چارچوب طرح های مصوب تا آخر سال جاری ۱۲ پارک جنگلی به شهرداری ها احاله مدیریت شود و در این خصوص تابحال مبحث احاله مدیریت ۸ پارک جنگلی در کمیته فنی مورد تأیید قرار گرفته و مابقی هم در حال رسیدگی است.

وی طرح های مرتعداری را یکی دیگر از موضوعات اولویت دار این کمیته بر شمرد و خاطرنشان کرد: امسال ۱۸ فقره طرح مرتعداری در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و تابحال چهار طرح مرتعداری تصویب و تأیید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تصریح کرد: طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، ذخیره گاه های جنگلی، جنگل کاری، بیابان زدایی و... همچون برنامه هایی است که امسال و با اولویت از جانب کمیته فنی دنبال می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اینکه کمیته فنی، کمیته ای کاملاً تخصصی است، اظهار داشت: این کمیته یکی از قدیمی ترین مراجع تصمیم گیری سازمانی و بازوی فنی مجموعه منابع طبیعی به شمار می آید و از آنجائی که تمامی موضوعات فنی، اجرایی، دستورالعمل ها، طرح ها و پروژه ها باید با تأیید این کمیته صورت گیرد، نقش آن در تصمیم سازی هایی که در جهت رفع تهدیدات و توسعه منابع طبیعی اتخاذ می شود بسیار اهمیت دارد.
عزیزی با اشاره به اینکه این کمیته تمامی طرح ها و برنامه های اجرایی را از لحاظ امکان سنجی و توجیهات اقتصادی، اجتماعی و... مورد بررسی قرار می دهد، اظهار داشت: در این کمیته علاوه بر طرح ها و پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری، مصوباتی که از کمیته هایی همچون کمیته نظارت بر طرح های عمومی و عمرانی در مورد واگذاری معاون و یا طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی ارجاع می شود مورد پیگیری و بررسی قرار می گیرند.
1399/10/30
22:33:36
0.0 / 5
1042
تگهای خبر: آب , جنگل , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است