محققان توصیه می كنند؛

راه های جلوگیری از مبتلا شدن به كرونا

راه های جلوگیری از مبتلا شدن به كرونا

به گزارش حیوان خانگی بگیر با وجود گسترش انواع مسری تر کروناویروس، خطر مبتلا شدن به کووید ۱۹ در حال افزایش می باشد، اما می توانید برای ایمن ماندن اقدامات لازم را انجام دهید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از اِوری دی هلث، در سالی که بیماری کووید ۱۹ به زندگی ما راه پیدا کرد، ما ماسک زدیم، در خانه ماندیم و سرگرمی هایمان را تا حد زیادی متوقف کردیم. اما با گذشت زمان، خیلی از افراد از رعایت دقیق پروتکل های جلوگیری از ویروس کرونا که توسط مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها سفارش می شود، سر باز زدند.
اکنون با شروع انتشار انواع جدید و مسری تر کروناویروس در بریتانیا، جنوب آفریقا و برزیل، کارشناسان تاکید می کنند که همه ما باردیگر باید رعایت این پروتکل ها را جدی بگیریم و همینطور اقدامات بیشتری را برای ایمن سازی خود و عزیزانمان انجام دهیم.
۱- از ماسک استفاده نمائید
محققان همچنان استفاده از ماسک را در هر زمانی که دیگران در کنارتان هستند سفارش می کنند. این حقیقت حتی بعد از تزریق واکسن هم صادق است، چونکه هنوز معلوم نیست که اگر خود فرد واکسینه شده، بیمار نمی گردد، آیا احتمال انتقال بیماری به دیگران را هم ندارد.
۲- از ماسک به درستی استفاده نمائید
لازم است که ماسک خویش را به درستی استفاده کنید. باید کاملاً در اطراف صورت قرار بگیرد و مهم تر از همه، دهان و بینی را کاملاً بپوشاند. استفاده از هر ماسکی که حداقل دارای دو لایه محافظتی باشد ارجحیت دارد. بهتر است در قسمت بینی ماسک، فلزی برای سفت کردن آن بر روی بینی وجود داشته باشد.
۳- تا حد امکان از دو ماسک استفاده کنید
اگرچه این سفارش رسمی نیست، اما استفاده از دو ماسک، یکی بر روی دیگری، از جانب متخصصان بیماری های عفونی بعنوان یک ایده خوب سفارش می شود.
از آنجایی که هر ماسک در اطراف صورت شکاف های ایجاد می کند، دو ماسک زدن بر روی هم می تواند مهر و موم بهتری در اطراف بینی و دهان ایجاد نماید.
محققان استفاده از ماسک پارچه ای در زیر و استفاده از ماسک جراحی را بر روی آن سفارش می کنند.
۴- معاشرت های اجتماعی را در داخل منزل انجام ندهید
ثابت شده است که بودن در بیرون از منزل با افراد دیگر از معاشرت در خانه ایمن تر است باآنکه باید فاصله گذاری اجتماعی به اندازه ۲ متر و در صورت عدم امکان، استفاده از ماسک رعایت شود.
معاشرت های داخل خانه، چه نوشیدن یک قهوه با یک دوست، شرکت در یک مهمانی شام کوچک در خانه کسی یا پیوستن به گروهی از دوستان در یک رستوران، بسیار خطرناک می باشد.
۵- از رفتن به سالن های آرایش و پاساژگردی اجتناب نمائید
افرادی که هنوز فعالیتهای کاملاً اختیاری مانند کوتاه کردن مو، انجام ناخن کاری یا ماساژ دادن، یا حتی پاساژگردی انجام می دهند، خود و دیگران را بیشتر در معرض خطر قرار می دهند. محققان حتی سفارش می کنند تا آخر پاندمی نباید به آرایشگاه ها رفت و بر انجام خریدهای آنلاین تاحد امکان تاکید دارند.
۶- معاشرت ها در فضای باز باشد
ایمن ترین شیوه معاشرت با افراد در فضای باز با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است که البته بهتر است جمع افراد از سه نفر تجاوز ننماید. حتی محققان رفتن به رستوران های سرباز را سفارش نمی کنند.

1399/11/23
22:46:13
0.0 / 5
609
تگهای خبر: بیماری , زندگی , سرگرمی , ماساژ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است