كاهش دمای هوا تا ۷ درجه در سواحل خزر

كاهش دمای هوا تا ۷ درجه در سواحل خزر

حیوان خانگی بگیر: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دمای هوا بین 5 تا 7 درجه سانتیگراد طی فردا و پس فردا (26 و 27 بهمن) در سواحل دریای خزر خبرداد و اظهار داشت: سامانه بارشی طی روز سه شنبه (28 بهمن) وارد کشور می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از بعد ازظهر امروز (۲۵ بهمن) و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ بهمن) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش پراکنده در بعضی نقاط استان های گیلان، مازندران و گلستان رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ بهمن ماه) جوی آرام و پایدار در کشور حاکم خواهد بود، اظهار داشت: طی این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

ضیاییان افزود: طی روز سه شنبه (۲۸ بهمن) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب و دامنه های البرز غربی بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) با تقویت و گسترش سامانه بارشی بر شدت بارش ها در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی افزوده می شود، اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (۳۰ دی) این سامانه بارشی علاوه بر این مناطق در جنوب غرب، مناطق مرکزی، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد بود. طی روز جمعه (۱ اسفند) فعالیت سامانه بارشی محدود به شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشورمی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی فردا و پس فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن) در سواحل دریای خزر دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد کاسته می شود، اظهارکرد: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) نیز دمای هوا در این مناطق بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت البته با ورود سامانه بارشی جدید از روز پنجشنبه (۳۰ دی) تا اوایل هفته آتی در بیشتر مناطق کشور دمای هوا بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد داشت.

به گفته ضیاییان باتوجه به روند افزایش نسبی دما در کشور تا روز سه شنبه (۲۸ بهمن) در ارتفاعات و دامنه های کوهستانی البرز، ذوب برف و وقوع بهمن دور از انتظار نیز همین طور از امروز تا فردا (۲۵ و ۲۶ بهمن) نواحی مرکزی خلیج فارس و از بعد ازظهر امروز بخش های غربی دریای خزر و به تدریج از روز یکشنبه (۲۶ بهمن ماه) دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۶ بهمن) صاف، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۲۷ بهمن) نیز صاف، همراه با غبار محلی و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1399/11/25
14:27:00
0.0 / 5
414
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است