پاسخ رئیس سازمان غذا و دارو به یك بیانیه در مورد واكسن كرونا

پاسخ رئیس سازمان غذا و دارو به یك بیانیه در مورد واكسن كرونا

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس سازمان غذا و دارو به بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مورد واکسن کرونا پاسخ داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در نامه ای به ریاست بسیج دانشجویی آورده است: بر مبنای آخرین آمار به دست آمده در مورد تعداد واکسیناسیون انجام شده در دنیا در زمان تهیه این نامه که در حال افزایش می باشد حدود ۵۳ میلیون دوز واکسن در جهان تزریق شده که تنها در امریکا ۱۲ میلیون دوز تزریق انجام شده است. لازم است مرجع مورد استفاده در مورد آمار ۱۰ میلیون دوز در ۲۸ کشور جهان اصلاح و به روزرسانی شود.
در رابطه با مبحث تأخیر ۳ ماهه مورد ادعای نویسندگان نامه همانگونه که مستحضرید دستیابی به دانش تولید برای یک بیماری نوظهور و ناشناخته مانند بیماری ناشی از ویروس کرونا از نظر علمی منوط به تحقیقات علمی مستمر و زمان بری است که باوجود تمامی مشکلات موجود، محققین کشور اهتمام ویژه ای به امر تحقیق و توسعه برای ساخت واکسن بر ضد کرونا داشته و دارند و قدم های بلندی در این حوزه برداشته شده است.
در این راستا از ابتدا، مسیر لازم جهت بررسی و تایید واکسن های تولید داخل تعیین و ضوابط و دستورالعمل های ضروری تهیه شد و تمامی مکاتبات و مستندات بین سازمان غذا و دارو و سازندگان همچون شرکت شفا فارمد و موسسه رازی به صورت همزمان در اختیار مراجع ذیصلاح (مدیران ارشد وزارت بهداشت، مراجع اطلاعاتی و امنیتی، سازمان بازرسی و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کمیسیون های مرتبط....) قرار گرفته و بررسی شده و هیچ گونه شواهدی دال بر تأخیر در پاسخگویی بدست نیامده است و در نتیجه تلاشهای تولیدکنندگان و سازمان هم اکنون ۲ مورد از واکسن های تولید داخل مجوز ورود به مطالعه بالینی فاز اول را دریافت کرده و در حال انجام مطالعه و یا انجام مقدمات آن می باشند و درخواست های دیگری هم وجود دارند که مراحل بررسی های کارشناسی را می گذرانند. بنابراین القاء این قبیل شبهات را می توان ناشی از اطلاعات غیرصحیح دانست.
در خصوص واکسن های اهدایی از خیریه آمریکایی، موردی که کاملاً واضح است این است که از آغاز امر واکسن تولیدی کمپانی فایزر بدلیل شرایط نگهداری منفی ۷۰ درجه سانتی گراد و احتیاج به فریزرهای ویژه انتخاب سازمان غذا و داروی وزارت متبوع نبوده است.
در رابطه با تدوین دستورالعمل تزریق واکسن به گروههای پرخطر و نظام اولویت بندی واکسیناسیون بر ضد کرونا به اطلاع می رساند، دستورالعمل مزبور تدوین و ابلاغ گردیده است. زیرساخت های لازم بمنظور راه اندازی سامانه برای ثبت دوزهای دریافتی هر واکسن در سامانه TTAC و ثبت و گزارش گیری عوارض احتمالی در معاونت بهداشتی وزارتخانه موجود است و هم اکنون برای کلیه واکسن های مورد استفاده در واکسیناسیون همگانی در کشور بکار می رود که البته درحال تکمیل و بروزرسانی برای واکسن کووید ۱۹ می باشد.
در آخر و با عنایت به هجمه رسانه ای عناصر معاند و ضد انقلاب انتظار می رود همکاران محترم در آن سازمان همچون سایر بخشهای فعال در سازمان بسیج مستضعفین (بسیج اصناف، بسیج جامعه پزشکی و …) که در شرایط کرونا با اقداماتی جهادی و شبانه روزی، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت را خالصانه یاری نمودند تا در شرایط سخت ترین تحمیل های تحریمی، نه تنها به نقطه ضعفی در تدارکات اقلام داروئی، تجهیزات پزشکی، مواد ضدعفونی کننده و… تبدیل نگردد بلکه سند افتخاری بزرگ خلق گردد، آن سازمان هم در بیان موارد با برخورداری از اطلاعات کافی، بهانه ای برای دشمنان قسم خورده این کشور و سیاستهای مقام معظم رهبری مدظله العالی ایجاد ننمایند.

1399/11/26
22:55:26
0.0 / 5
415
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است