خطر انقراض در كمین گونه های ماهیان آب شیرین در جهان

خطر انقراض در كمین گونه های ماهیان آب شیرین در جهان

به گزارش حیوان خانگی بگیر یک سوم از جمعیت ماهی های آب شیرین در جهان در معرض خطر انقراض قرار دارند و زیستگاه های آنها با ˮکاهش فاجعه بارˮ روبروست.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، از سال ۱۹۷۰ میلادی حدود ۸۰ گونه ماهی آب شیرین منقرض شده و جمعیت برخی دیگر شاهد کاهش قابل ملاحظه ای بوده است.
کارشناسان محیط زیست در گزارشی اخطار داده اند که حدود یک سوم از ماهیانی که در رودخانه ها و دریاچه های سراسر جهان زندگی می کنند با خطر انقراض روبرو هستند چونکه زیستگاه های آنها در روند "زوال فاجعه بار" قرار دارد.
گونه های آب شیرین که بیشتر از نیمی از گونه های ماهی در جهان را می سازند در امرار معاش ۶۰ میلیون نفر و رژیم غذایی بسیاری دیگر نقش حیاتی دارند.
برپایه گزارش انتشار یافته توسط ۱۶ سازمان همچون صندوق جهانی حیات وحش و انجمن جانورشناسی لندن، ۳۰ درصد از ۱۰ هزار و ۳۳۶ ماهی بررسی شده در لیست قرمز گونه های در معرض خطر IUCN در معرض خطر انقراض قرار دارند.
جمعیت ماهیان آب شیرین مهاجر از سال ۱۹۷۰ تابحال ۷۶ درصد کاهش یافته در صورتی که ۸۰ گونه منقرض اعلام شده اند.
در این گزارش آمده است: در سرتاسر جهان زیستگاههای ماهیان آب شیرین با تهدیدهایی از قبیل تخریب، سدسازی روی رودخانه هایی با جریان آزاد، مصرف زیاد آب برای کشاورزی و آلودگی روبرو بوده اند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از اسکای نیوز، همینطور ماهیان به علت عواملی چون روش های مخرب ماهیگیری، صید بی رویه، تاثیرات تغییرات آب و هوایی، جرائم حیات وحش و حضور گونه های غیر بومی در معرض تهدید قرار دارند.1399/12/06
21:42:15
0.0 / 5
591
تگهای خبر: آب , انقراض , زندگی , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است