سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش ارتفاع موج تا 3 متر

افزایش ارتفاع موج تا 3 متر

سازمان هواشناسی کشور با صدور دو اخطار از افزایش ارتفاع موج در دریای خزر، دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز اطلاع داد و نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی و شنا، ممانعت از تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی سفارش کرد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از روز چهارشنبه (۶ اسفند ماه) تا روز جمعه (۸ اسفند ماه) افزایش تلاطم و ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر و در نواحی فراساحل گاهی تا ۴ متر در شمال کشور دور از انتظار نیست.

این شرایط در مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان پیشبینی می شود. بنابراین احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در فعالیتهای دریایی در ساحل و فعالیتهای فراساحل وجود دارد.

سازمان هواشناسی سفارش کرده است که تفریحات آبی، شنا، تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی در این بازه زمانی ممنوع شود. محدودیت در فعالیت فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بخصوص فراساحل از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

سازمان هواشناسی کشور همینطور با صدور هشداری زرد رنگ از افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در جنوب کشور اطلاع داده است.

بر این اساس این شرایط طی امروز (۶ اسفند) در خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و تنگه هرمز و طی روز جمعه (۸ اسفند) در خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و تنگه هرمز پیشبینی می شود.

در ادامه اخطار سازمان هواشناسی آمده است که طی روز شنبه (۹ اسفند) هم خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و دریای عمان و طی روز یکشنبه (۱۰ اسفند) خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مواج و متلاطم خواهد بود.

از این رو احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در فعالیتهای دریایی در ساحل و فعالیتهای فراساحل وجود دارد.

ممنوعیت تفریحات آبی و شنا، ممانعت از تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و محدودیت در فعالیت فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بخصوص فراساحل ازجمله سفارش های سازمان هواشناسی است.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/12/08
15:35:59
0.0 / 5
456
تگهای خبر: آب , دستگاه , سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است