حسین پور ؛

سوال از نمكی و رزم حسینی درباره فعالیت كولبران در مجلس كلید خورد

سوال از نمكی و رزم حسینی درباره فعالیت كولبران در مجلس كلید خورد

حیوان خانگی بگیر: نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس از طرح سوال خود از وزرای بهداشت و صمت به سبب عدم اجرای مصوبه دولت درباره فعالیت کولبران آگاهی داد.کمال حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، از طرح سوال خود از وزرای بهداشت و صمت به سبب عدم اجرای مصوبه دولت درباره فعالیت کولبران آگاهی داد.
وی متذکر شد: کولبری در کردستان از زمان های گذشته در نوار مرزی کشور انجام می شد که حوادث بسیاری را به صورت سالانه به دنبال داشت و تبدیل به یک معضل بزرگ شده بود که بعد از بروز مشکلات بسیار در حوزه کولبری، کارت های کولبری برای مرزنشینان صادر و نهایتاً ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران از طرف وزارت کشور معرفی و تعیین شد و قرار شد که چند وزارتخانه هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام دهند.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: برمبنای مصوبه تعیین ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران، قرار شد که این چند قلم اجناس را کولبران از مبادی رسمی با تخفیفات گمرکی جابه جا کنند اما متأسفانه سازمان غذا و دارو در داخل مرزهای رسمی کشور مانع این جابه جایی شده است.
حسین پور افزود: متأسفانه با سنگ اندازی های سازمان غذا و دارو، مشکلات زیادی برای کولبران به وجود آمده است و بنا بر این بنده طرح سوال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تهیه کردیم.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال خود از سعید نمکی، اظهار داشت: سوال بنده از وزیر بهداشت و درمان به سبب عدم همکاری سازمان غذا و دارو درباب اجرای مصوبه مربوط به کولبران و سنگ اندازی در این حوزه می باشد که چرا همکاری لازم را ندارند.
وی با اعلان اینکه همین طور در این زمینه طرح سوال از وزیر صمت را هم تهیه کردم، اظهار داشت: وزارت صمت بر خلاف مصوبه دولت و دستور رئیس جمهور و تفاهم نامه های وزارتخانه های مختلف عمل کرده و به بهانه های مختلف موجب عدم اجرای مصوبه تعیین ۱۰۰ قلم کالا برای کولبران می شود.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صمت لازم است به مردم توضیح دهد که چرا مصوبات هیئت دولت و تفاهم وزارتخانه های کشور، صمت، اقتصاد و بهداشت و درمان درباره واردات ۱۰۰ قلم کالای وارداتی کولبری را اجرائی نمی نماید.


منبع:

1399/12/14
22:42:49
0.0 / 5
327
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است