جنتی:

باید فضای جامعه را با درخت و سبزه شاد نماییم

باید فضای جامعه را با درخت و سبزه شاد نماییم

به گزارش حیوان خانگی بگیر دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: باید هر چه می توانیم فضای جامعه را با درخت و سبزه شاد نماییم و فرهنگ درختکاری و کشاورزی را ترویج کرده و کسانی که در این راه گام برمی دارند را مورد تقدیر قرار دهیم.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز (شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹) بعد از کاشت یک اصله نهال میوه در محوطه شورای نگهبان، در سخنانی اظهار داشت: این روز و هفته اساسا مایه برکت است. قرآن می فرماید کار خیر انجام دهید که همچون جلوه های کار خیر درختکاری، گل کاری، نشاء زدن و باغداری است.

وی با اعلان اینکه این دستورعام اسلام است که همه باید به مسئله درختکاری و حفاظت از درختان، اهتمام داشته باشند، اضافه کرد: حیطه انجام کار خیر خیلی گسترده است و همه چیز همچون کشاورزی و درختکاری را شامل می شود و ما باید فرهنگ کشاورزی و درختکاری را هر چه بیشتر ترویج نماییم.

دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه باید همانطور که به اقشار مختلف مردم احترام می گذاریم به قشر کشاورز و باغدار هم احترام بگذاریم و قدردان زحمات این قشر زحمت کش باشیم، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم روز گذشته فرمودند، واقعا کشاورزان و باغداران عزیز بهره کمی از عواید مادی از دسترنج خود می برند و باید فکر اساسی برای این مسئله کرد.

جنتی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: دولت باید در حل مشکلات پیش پای کشاورزان و باغداران عزیز، نقش جدی تری ایفا کند؛ حتی معتقدم که باید همان احترامی که به طبقات بالای جامعه در ادارات گذاشته می شود، به کشاورزان و باغداران زحمت کش و عزیز هم همان عزت و احترام گذاشته شود.

وی در آخر اظهار داشت: باید هر چه می توانیم فضای جامعه را با درخت و سبزه شاد نماییم، حتی در منازل هم هر کس می تواند درخت و سبزه بکارد و گل کاری کند؛ باید فرهنگ درختکاری و کشاورزی را ترویج کرده و کسانی که در این راه گام برمی دارند را مورد تقدیر قرار دهیم.

منبع:

1399/12/16
14:12:24
0.0 / 5
607
تگهای خبر: باغ , حفاظ , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است