رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

خطر چرخش ویروس انگلیسی در بازار تهران بیشتر است

خطر چرخش ویروس انگلیسی در بازار تهران بیشتر است

حیوان خانگی بگیر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بازار تهران را یک پدیده اجتماعی، اقتصادی و امنیتی عنوان نمود که باتوجه به شیوع ویروس جهش یافته نیازمند توجه بیشتری است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، علیرضا زالی، در دیدار با رؤسای مراکز بهداشت و شبکه های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خدمات کادر بهداشت پر تلاش در خط مقدم ارائه خدمات خصوصاً در اپیدمی کرونا را مایه مباهات برشمرد و با ذکر اینکه حوزه بهداشت در سطح ملی و استانی سال ها است مهجور واقع شده است، نیازهای حوزه بهداشت را از نوع زیرساختی و لجستیکی و نیروی انسانی ذکر کرد و وجود چنین کمبودها و نیازهایی در استان تهران را بسیار دردآور دانست.
وی، ضمن تقدیر از اجرای برنامه های نوآورانه و خلاقانه نظیر غربالگری بازار تهران و بازار تجریش و محله هرندی توسط مجموعه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اجرای طرح هر خانه یک پایگاه را از دیگر اولویت های حوزه بهداشت دانست و اجرای این طرح سازنده را موجب اعتلای بهداشت استان تهران عنوان نمود.
زالی همین طور اجرای طرح شهید سلیمانی را منجر به شناسایی خلاءهای حوزه بهداشت تهران عنوان نمود و تصریح کرد که در این راستا برنامه هایی در حال طراحی است.
به گفته وی، هر ساله در روزهای تعطیلات نوروزی، بازدیدها و نظارت های بهداشتی اجرا می شود که امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا نیازمند افزایش ابعاد نظارتی و خدماتی این طرح خواهیم بود.
زالی، بازار تهران را یک پدیده اجتماعی، اقتصادی و امنیتی عنوان نمود که باتوجه به شیوع ویروس جهش یافته نیازمند توجه بیشتری است برای اینکه محیط های پرازدحام، بستر مناسب برای انتشار و چرخش بیشتر ویروس را فراهم می کنند.


منبع:

1399/12/18
11:18:29
0.0 / 5
241
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است