نمكی اعلام كرد؛

ثبت 29 مورد ویروس انگلیسی در یك استان طی یك شب

ثبت 29 مورد ویروس انگلیسی در یك استان طی یك شب

به گزارش حیوان خانگی بگیر وزیر بهداشت اظهار داشت: در شب گذشته از یکی از استان ها ۴۹ نمونه تست کرونا دریافت کردم که متأسفانه ۲۹ مورد آن نمونه جهش یافته کرونا بود که این مورد ایجاب می کند هموطنان از سفر پرهیز کنند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، سعید نمکی وزیر بهداشت در ارتباط تصویری با رئیس جمهور اظهار داشت: سال جاری طرحی بعنوان سلامت نوروزی داریم که تمام همکارانمان در سرتاسر کشور آماده فعالیت و خدمات رسانی به هموطنان هستند.
وی اضافه کرد: ۶۰۰ هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان در این طرح فعال می باشند و تا به این لحظه ۸۲۲ مورد رفتن به مراکز درمانی داشته ایم.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: همینطور ۱۹ هزار و ۶۰۶ مورد جراحی اورژانسی و ۵۶ هزار و ۴۰۰ مورد جراحی غیر اورژانسی و الکتیو، همکاران ما در اورژانس انجام داده اند.
وی افزود: اورژانس ما هم اکنون ۴۸ بالگرد و ۱۵ هزار و ۷۰۰ آمبولانس دارد و همینطور سه هزار و ۳۰۰ پایگاه ثابت و حدود سه هزار پایگاه سیار دارد. این سومین نوروز است که همکاران ما در کنار خانواده هایشان نیستند.
به گفته نمکی نیروهای اورژانس در دو سال قبل به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر اربعین چه در داخل کشور و چه در عراق خدمات عرضه دادند.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار توانستیم در کشور باوجود تمام تحریم ها، اتوبوس آمبولانس را که پیش از این وارد می کردیم، تولید نماییم.
وزیر بهداشت عنوان کرد: یکی از نقدهای اورژانس ما نبود تکنسین های اورژانس خانم بود که با تقویت این مجموعه تعداد قابل توجهی خانم به این مجموعه اضافه شدند تا بانوان بتوانند در شرایط اورژانسی خدماتی را از جانب تکنسین های خانم بگیرند.
وی افزود: ۲۳۲ هزار بازدید از شرایط بهداشتی محیطی انجام شده است و همینطور طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج آماده به خدمت است.
نمکی تاکید کرد: ضمن آماده باش تمام اورژانس برای کرونا، همکاران ما برای دیگر موارد غیر کرونایی هم آماده اند. شماره ۲۴۷ برای سکته قلبی و ۷۲۴ برای سکته مغزی اعلام شده است که در همین چند روز گذشته، چند صد نفر از هموطنان با تماس با این شماره ها، توانستند از این عارضه جان سالم به در ببرند.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در شب گذشته از یکی از استان ها ۴۹ نمونه تست کرونا دریافت کردم که متأسفانه ۲۹ مورد آن نمونه جهش یافته کرونا بود که این مورد ایجاب می کند هموطنان از سفر پرهیز کنند.


منبع:

1400/01/02
18:30:40
5.0 / 5
525
تگهای خبر: بهداشت , تولید , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است