وضعیت دمای هوا در ماه رمضان

وضعیت دمای هوا در ماه رمضان

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح وضعیت هوای کشور در ماه رمضان، اظهار داشت: از آغاز فروردین تابحال میانگین دمای هوا در کشور حدود ۳ درجه سانتیگراد بیشتر از حد نرمال بوده است.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه طی یک هفته اخیر دمای هوا در کشور به صورت میانگین حدود ۲.۱ سانتیگراد نسبت به میانگین دراز مدت افزایش پیدا کرده است، اظهار نمود: به صورت کلی از آغاز فروردین ماه تابحال دمای هوا در کشور حدود ۲.۸ سانتیگراد نسبت به میانگین دراز مدت بیشتر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی هفته جاری و هفته آینده دمای هوا در کشور تغییر محسوسی نخواهد داشت، اظهار داشت: به صورت کلی طی روزهای پایانی فروردین ماه دمای هوا در نوار شمالی و شمال غرب کشور در حد نرمال و در جنوب و جنوب شرق بین یک تا دو درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود.

ضیاییان اضافه کرد: پیشبینی می نماییم که دمای هوای کشور طی نیمه ابتدایی اردیبهشت ماه تعدیل و به شرایط نرمال نزدیک تر شود. ازاین رو انتظار می رود طی هفته اول اردیبهشت میانگین دمای هوا در بعضی نقاط کشور ازجمله نوار شمالی حدود یک درجه کمتر از حد نرمال باشد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: این شرایط کماکان طی هفته دوم اردیبهشت ماه برقرار خواهد بود و دمای هوا در کشور درمحدوده نرمال و در بعضی نقاط همچون شمال غرب حدود یک درجه کمتر از میانگین دراز مدت پیشبینی می شود.

به گفته وی انتظار می رود که طی نیمه دوم اردیبهشت ماه دمای هوا در بیشتر نقاط کشور حدود یک درجه گرمتر از حد نرمال باشد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها ضمن اشاره به اینکه بر مبنای پیشبینی های سازمان هواشناسی بارش ها در کشور بخصوص نوار شمالی طی اردیبهشت ماه در محدوده نرمال می باشد، اظهارکرد: علیرغم این کم بارشی در کشور جبران نخواهد شد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیش از این احد وظیفه - رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی - در گفت و گو با ایسنا از خشکسالی شدید در بیشتر نقاط کشور اطلاع داده و گفته بود که آثار کم بارشی را بزودی روی سدها خواهیم دید.
1400/01/23
10:16:17
5.0 / 5
543
تگهای خبر: بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است