سفیر ایران در مسكو تشریح كرد؛

جزییات خرید 60 میلیون دوز واكسن اسپوتنیك

جزییات خرید 60 میلیون دوز واكسن اسپوتنیك

حیوان خانگی بگیر: سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، از نهایی شدن قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V آگاهی داد.



به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از وبدا، کاظم جلالی، درباب زمان بندی ارسال ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V به ایران، اظهار داشت: تحویل واکسن ها از خرداد ۱۴۰۰ شروع خواهد شد و برمبنای برنامه زمان بندی مورد توافق طرفین، تا اختتام پاییز تمامی ۶۰ میلیون دوز واکسن به ایران ارسال می شود.
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت روند تولید مشترک واکسن اسپوتنیک V در ایران از معرفی سومین شرکت ایرانی داوطلب تولید مشترک به طرف روس آگاهی داد و اظهار داشت: هر شرکت ایرانی که توان واکسن سازی و زیرساخت تولید این واکسن در داخل کشور را دارد می تواند درخواست خودرا به ما عرضه نماید تا ما این شرکت را برای تولید مشترک به طرف روس معرفی نماییم.
سفیر کشورمان در روسیه همین طور درباب امکان خرید واکسن روسی بوسیله بخش خصوصی به محدود بودن توان تولید روسیه اشاره و اشاره کرد: این تلقی وجود دارد که واکسن در روسیه تولید شده و از مجاری مختلف فروخته می شود و کسی نیست که آنرا بخرد. اما حقیقت این است که در روسیه تنها یک مجرا برای فروش واکسن وجود دارد که صندوق سرمایه گذاری مستقیم است و ما نیز با این صندوق ارتباط داریم و در حال انجام خرید دولتی هستیم.
جلالی با هشدار نسبت به احتمال سوءاستفاده برخی سوداگران از نیاز کشور به واکسن، اظهار داشت: در ایام اخیر تماسهای زیادی از طرف بخش خصوصی و برخی مسئولینی که دلسوزانه دنبال خرید واکسن هستند با ما گرفته شده و می گویند برخی افراد ادعاهایی درباب امکان تامین واکسن دارند. اما بررسی برخی ادعاها از طرف سفارت نشان داد که متأسفانه این ادعاها صحیح نیست. ما تاکید داریم که چنین ادعاهایی باید راستی آزمایی شود تا خدایی نکرده این اتفاق نیافتد که باردیگر ارز نیمایی به یک عده سوداگر تحویل شود و این افراد نیز نتوانند کاری برای واردات واکسن انجام دهند.


منبع:

1400/01/27
22:19:40
5.0 / 5
417
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است