مدیركل مدیریت بحران استانداری كهگیلویه و بویراحمد خبر داد

مهار آتشسوزی جنگل های كوه خامی گچساران بعد از ۳ روز

مهار آتشسوزی جنگل های كوه خامی گچساران بعد از ۳ روز

به گزارش حیوان خانگی بگیر کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتشسوزی جنگلها و مراتع ارتفاعات کوه خامی در شهرستان گچساران اطلاع داد.


«محمد محمدی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا در تشریح جزئیات این آتشسوزی اظهار داشت: آتشسوزی با تلاش نیروهای مردمی و نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست بعد از ۳ روز و یک مرحله مهار شدن، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه امروز یکشنبه مهار. شد.
وی اظهار نمود: این آتشسوزی پس از ظهر روز جمعه شروع شد که بامداد روز گذشته (شنبه) در یک مرحله مهار گشت اما اما روز گذشته پس از ظهر مجدداً شعله ور شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در مورد علت و میزان خسارات وارد این آتشسوزی بیان نمود: هنوز علت و میزان خسارات وارده ناشی از آن آتشسوزی معلوم نیست و بعد از بررسی و ارزیابی مشخص می شود.
گفتنی است که منطقه حفاظت شده کوه خامی با بیشتر از ۳۰هزار هکتار وسعت، زیستگاه گونه های کمیاب گیاهی و جانوری همچون پلنگ، کل، بز و کبک است و پوشش غالب آن از بلوط، بنه، ارژن، ول، کیکم و زالزالک است. بیشتر از ۶۰۰ هکتار از جنگلها و مراتع مناطق مختلف این شهرستان در آتشسوزی های سال قبل گرفتار صدمه جدی شده است. این میزان جنگل و مراتع در۲۹ فقره آتشسوزی طعمه حریق شد.
منبع:

1400/01/30
20:37:35
5.0 / 5
502
تگهای خبر: جنگل , حفاظ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است