محكومیت متصرفان منابع طبیعی به كاشت ۱0500 نهال جنگلی

محكومیت متصرفان منابع طبیعی به كاشت ۱0500 نهال جنگلی

کردستان رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اعلام نمود که ۳ متخلف مریوانی در مجموع به کاشت ۱۰ هزار و ۵۰۰ اصله نهال جنگلی و حدود ۸۹ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.


کاوه اورک بختیاری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اجرای ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در ارتباط با قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی اظهار نمود که ۱۰۸ فقره پرونده تخلفات در ارتباط با بهره برداری از جنگل و قاچاق چوب به میزان ۴۴۱ هزار کیلوگرم تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.
وی افزود که احکام قضایی ۳ نفر از مجرمین و متصرفین عرصه های منابع طبیعی شهرستان مریوان صادر شد که در مجموع به حدود ۸۹ میلیون تومان، جریمه شدند.
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان خاطرنشان کرد که این ۳ متخلف به انجام خدمات عمومی و کاشت ۱۰ هزار و ۵۰۰ اصله نهال جنگلی در مجموع و با هماهنگی کارشناسان اداره منابع طبیعی ملزم شدند.
وی عنوان نمود که این ۳ متخلف قطع ۱۶ درخت بید، ۲۰ نهال بلوط و یک درخت بلوط و همینطور تخریب و تصرف ۹ هزار ۲۶۶ متر مربع از اراضی ملی را در کارنامه خود دارند.
بختیاری ادامه داد که تعداد جرایم و تخلفات ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در مورد قطع درختان، ۱۸۸ فقره پرونده به میزان ۴۴هزار و ۳۶۷ اصله درخت و نهال و در اجرای ماده ۴۳ قانون مذکور ۵۵ فقره پرونده برای بوته کنی تشکیل شده است.
وی تصریح کرد که در شرایط مطلوب صیانت و حفاظت از هر ۱۰ هزار هکتار جنگل و هر ۵۰ هزار هکتار مرتع به تفکیک یک نفر نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز است و انتظار می رود خود مردم و فعالان منابع طبیعی هم بعنوان حافظان انفال الهی در این خصوص همکاری و مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی داشته باشند تا بتوان این ثروت های خدادادی را به خوبی حفاظت کرد.
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار داشت: در مجموع ۶۷ هزار خانوار روستایی استان بهره بردار بخش مراتع هستند و این افراد ۶.۵ درصد علوفه کشور را تولید می کنند.
وی اظهار نمود که سال قبل یک هزار و ۹۲۸ فقره پرونده تخریب و تصرف تشکیل و ۶۲۰ هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی کردستان با صدور حکم قضایی رفع تصرف شد.
بختیاری در انتها خاطرنشان کرد که هم استانی ها گزارش تخریب، آتشسوزی و تصرف اراضی ملی را به سامانه مجانی و ۲۴ ساعته ارتباطی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان حفاظت جنگل و مرتع گزارش دهند.
منبع:

1400/02/01
22:12:40
5.0 / 5
481
تگهای خبر: آب , آموزش , تولید , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است