مخبر خبر داد؛

تولید ۳۰ میلیون دوز واكسن تا اختتام مرداد

تولید ۳۰ میلیون دوز واكسن تا اختتام مرداد

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام با اشاره به اینکه در خرداد ماه به تولید 3 تا 3.5 میلیون دوز واکسن در ماه می رسیم، اظهار داشت: تا اختتام مرداد ماه 30 میلیون دوز واکسن تولید و تقدیم وزارت بهداشت می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محمد مخبر در مراسم شروع فاز ۳ مطالعات بالینی نخستین واکسن کووایران برکت اظهار داشت: تا اختتام اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن، تا اختتام خرداد سه تا ۳.۵ میلیون دوز، تا اختتام تیر ماه ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز و تا اختتام مرداد ماه ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز واکسن تولید می شود.
وی اضافه کرد: تا اختتام مرداد ماه ۳۰ میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا تولید و تقدیم وزارت بهداشت خواهد شد.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) اشاره کرد: برنامه ریزی ما این است که در شهریور ماه تولید واکسن را به ۲۰ میلیون دوز در ماه برسانیم.
مخبر با تاکید بر اینکه بوسیله واکسن برکت و تولیدات سایر افراد و همین طور بوسیله واردات فکر می کنم طی سه تا چهار ماه آتی دغدغه عمومی واکسن برای مردم ایران رفع می شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم ها مشکلی در تولید واکسن ایجاد کرده، اظهار داشت: تا حالا دو فاز را اجرائی کرده ایم که در فاز اول سه تا ۳.۵ میلیون دوز در ماه بوده که تجهیزات آن کامل شده و همین طور در اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن از همین خط تحویل می دهیم.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) اشاره کرد: خط دوم تولید واکسن تمام تجهیزات آن آماده ودر حال فعالیت است و در مجموع تا اختتام خرداد ماه به تولید ۱۵ میلیون دوز واکسن خواهیم رسید.
به گفته مخبر، شرکت های دانش بنیان نیز کمک های زیادی به ما کردند و بخش زیادی از مشکلات ما حل شد، تحریم ها بی تأثیر نبوده و اگر این تحریم ها نبودند می توانستیم طی چند ماه علاوه بر تولید با واردات مشکل واکسن را حل نماییم که البته تولید واکسن در دنیا مشکل دارد و در هیچ جا میان عرضه و تقاضا ارتباط منطقی وجود ندارد. به هر حال بطور قطع تحریم ها مؤثر بوده و جلوی تعدادی از محموله ها گرفته شده اما ستاد اجرائی به هیچ وجه در واردات نقشی نداشته و تمام تمرکز ما بر تولید بوده است.
وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه فکر نمی کردیم به این سرعت به تولید واکسن برسیم، اشاره کرد: توقف فاز سه مطالعات بالینی واکسن کرونا بصورت مقطعی کذب محض است و از وقتی شروع کردیم وضع ما هر روز بهتر شده و راندمان مان نسبت به روزهای اول ۱۰ تا ۱۵ برابر شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا کارخانه جدیدی راه اندازی کرده ایم، اظهار داشت: اگر این ظرفیت در کشور وجود داشت بطور قطع این کار را نمی کردیم و با تلاشی که انجام شده امیدواریم بتوانیم مشکل واکسن در منطقه را حل نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که واکسن محدودیت سنی دارد یا خیر اظهار داشت: هیچ محدودیت سنی ندارد و برمبنای پروتکل ها و اطمینان از نتیجه سنی را مطرح می کردند اما در مجموع محدودی سنی نداریم.
وی درباب سایر مسیرهای تولید واکسن اظهار داشت: از شش مسیر تولید واکسن را دنبال می نماییم و همه مسیرها به تست انسانی رسیده و به محض اینکه از خط سه مطمئن شویم تولیدات دیگر را شروع خواهیم کرد و هر وقت لازم باشد تولید را شروع می نماییم.منبع:

1400/02/05
13:40:14
5.0 / 5
294
تگهای خبر: بهداشت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است